Damie
fot. twitter.com/RomaFnatic

Roma FNATIC wygrywa Gfinity Elite Series

Damian „damie” Agustyniak oraz Simon „Zimme” Nystedt, reprezentujący barwy AS Roma FNATIC, triumfowali podczas Gfinity Elite Series Delivered by Domino’s FIFA 19. Tym samym zespół z siedzią w Rzymie obronił tytuł sprzed roku.

Schemat rozgrywania turnieju przewidywał pojedynki 2 na 2, więc na podbój Gfinity Elite Series ruszył polsko-szwedzki duet. Niecodzienny format nie przeszkodził reprezentantom AS Roma Esports w osiągnięciu upragnionego trofeum. W finale rozgrywanym w systemie BO3 damie i Zimme triumfowali 2:1, ogrywając Method. Zespół Polaka przeżywał gorsze chwile w pojedynku, ale zdołał w kiepskim stylu zapisać premierową potyczkę na swoje konto. Drugi mecz rozstrzygnięty został dopiero po rzutach karnych, w których nieco więcej szczęścia miała ekipa rywala. W decydującym boju Roma FNATIC nie pozostawiła jednak złudzeń komu należy się zwycięstwo w turnieju, pakując trzy bramki do sieci przeciwników.

20-latek nie krył radości po wzniesieniu w górę pucharu. Niedługo po triumfie najbardziej rozpoznawalny gracz FIFA w Polsce skomentował sukces swojej drużyny za pośrednictwem Twittera. W jego wpisie czytamy, że damie i jego partner nie uchodzili za faworytów rozgrywek, ale mimo to zdołali odnieść zwycięstwo. Sam damie przyznaje, że gra jego drużyny nie napawała optymizmem przed decydującą fazą turnieju, ale finalnie problemy w fazie grupowej nie znalazły przełożenia w play-offach.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rząd Korei Południowej uznaje boosting za przestępstwo

Korea Południowa nieustannie pokazuje, na jak wysokim poziomie stoi esport w tym kraju. Od kafejek internetowych przeznaczonych dla graczy (PC bangów)...