STS
Liquid
fot. ESL/Helena Kristiansson

TACO i zews w MIBR, a Stewie2K w Liquid?

Czyżby Team Liquid miał już dosyć drugich miejsc? Czyżby międzynarodowy eksperyment MIBR okazał się niewypałem? Tak twierdzi portal ESPN.com, który donosi, iż na linii tych dwóch ekip dojdzie do głośnego transferu. Według doniesień amerykańskiego portalu ekipę wicemistrzów 8. sezonu ESL Pro League opuszczą dwaj Brazylijczycy – Epitácio „TACO” de Melo oraz Wilton „zews” Prado – którzy znów złączą siły z rodzimym trio z MIBR. W przeciwnym kierunku powędrować ma natomiast Jake „Stewie2K” Yip.

Przypomnijmy, iż wiosną MIBR występujące wtedy jeszcze w barwach SK Gaming opuścił TACO, który wkrótce zasilił szeregi TL. Miejsce 23-latka w południowoamerykańskiej formacji zajął Stewie2K, który jeszcze w styczniu święcił triumfy pod banderą Cloud9. Kilka miesięcy później do zespołu dołączył także kolejny były reprezentant północnoamerykańskiej organizacji –  Tarik „tarik” Celik.

Choć w drugiej połowie roku MIBR zaliczane było do szerokiej światowej czołówki, to wyniki zespołu nie zaspokajały ogromnych oczekiwań fanów, a zespół zdecydował się na pozyskanie nowego szkoleniowca w postaci Janko „YNka” Paunovicia. Ruch ten nie okazał się jednak lekiem na problemy trapiące drużynę, która wciąż odbijała się z hukiem od końcowych etapów zawodów. Zmianę przyniosły dopiero ostatnie tygodnie, w trakcie których Gabriel „FalleN” Tolledo i spółka dotarli do finału ECS Season 6 oraz półfinału ESL Pro League Season 8.

W kompletnie innej sytuacji znajduje się z kolei Team Liquid, który pełni obecnie rolę głównego przeciwnika Astralis. Piątka Nicholasa „nitr0” Cannelli regularnie plasuje się na podium najważniejszych turniejów, choć jedyne trofeum wzniosła podczas słabiej obsadzonego SuperNova CS:GO Malta 2018.

Jeśli doniesienia Jacoba Wolfa są zgodne z prawdą, to w składzie MIBR wkrótce zobaczymy czterech graczy oraz trenera, którzy już dwukrotnie okazali się najlepsi w zawodach rangi Major. Portal ESPN dodaje także, iż ostatnie wolne miejsce w składzie zespołu również zajmie Brazylijczyk, natomiast tarik musi szukać nowego domu.

Jeśli plotki się się potwierdzą, to skład MIBR wkrótce wyglądać będzie tak:

  • Gabriel „FalleN” Toledo
  • Fernando „fer” Alvarenga
  • Marcelo „coldzera” David
  • Epitácio „TACO” de Melo
  • Wilton „zews” Prado – trener

Z kolei Team Liquid reprezentować będzie następująca piątka graczy:

  • Nicholas „nitr0” Cannella
  • Jonathan „EliGE” Jablonowski
  • Russel „Twistzz” Van Dulken
  • Keith „NAF” Markovic
  • Jake „Stewie2K” Yip
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
IgNar

IgNar powraca do Europy. Schalke 04 nowym domem wspierającego

Choć wydawało się, że najgłośniejsze transfery w Europie już za nami, to dziś jedna z formacji, która jeszcze nie przedstawiła pełnego składu, Schalke...