Schalke 04 Esports skompletowało już wyjściową piątkę na LEC 2019. Do dzisiaj jedyną niewiadomą był toplaner formacji z Gelsenkirchen, jednak zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami miejsce na górnej alei Schalke zajmie Andrei "Odoamne" Pascu.

W roku 2018 Odoamne reprezentował barwy Splyce, lecz miniony sezon nie był specjalnie udany dla Wężów. Mimo zajęcia najniższego stopnia podium w rundzie wiosennej, letni split był już mniej udany w wykonaniu formacji rumuńskiego toplanera. Po zajęciu szóstego miejsca w fazie zasadniczej Splyce pożegnało się z play-offami już w pierwszej rundzie przegrywając z późniejszym wicemistrzem Europy, czyli właśnie Schalke 04. Również walka o Worlds w Regional Qualifier zakończyła się nie po myśli podopiecznych Petera Duna, którzy co prawda zdołali wygrać z Misfits Gaming w pierwszym meczu turnieju ostatniej szansy, ale nie dali rady G2 Esports.

Pod banderą Schalke Odoamne będzie grał z zawodnikami, z którymi nie miał dotychczas okazji wspólnie wystąpić. W składzie S04 znaleźli się między innymi Jonas "Memento" Elmarghichi oraz powracający na europejską scenę Lee "IgNar" Dong-geun. Skład do zwycięstwa postarają się poprowadzić wieloletni członek Schalke, Elias "Upset" Lipp oraz debiutujący na najwyższym szczeblu europejskich zmagań Felix "Abbedagge" Braun. Pieczę nad wyjściową piątką będzie sprawować były szkoleniowiec Fnatic – Dylan Falco.

Tak prezentuje się skład Schalke 04 Esports na LEC 2019:

Andrei "Odoamne" Pascu
Jonas "Memento" Elmarghichi
Felix "Abbedagge" Braun
Elias "Upset" Lipp
Lee "IgNar" Dong-geun
Dylan Falco

Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi transferami w League of Legends, to zapraszamy do naszej relacji poniżej: