fot. BLAST Pro Series/Maciej Kołek

Pora na ostatni przystanek BLAST Pro Series w 2018

Już dziś wieczorem rozpocznie się ostatni w tym roku turniej z najlepszymi zespołami światowego Counter-Strike’a. Przed nami BLAST Pro Series Lisbon 2018, czyli kolejna edycja niezwykle intensywnej i ciekawej dla kibica serii zawodów.

Tradycyjnie, wzorem poprzednich zmagań na BLAST Pro Series, rywalizacje zainaugurują dwie kolejki w piątek. Już w pierwszej rundzie spotkań czeka nas pojedynek Astralis z FaZe Clanem. Boje między tymi drużynami zawsze elektryzowały fanów, a smaczku rywalizacji dodaje jeszcze format BO1 bez dogrywek. Bardzo ciekawym meczem na start będzie też batalia między Natus Vincere a Ninjas in Pyjamas. Wspomniane formacje podczas ostatniej edycji turnieju w Kopenhadze spotkały się dwukrotnie – najpierw w fazie grupowej, a później w wielkim finale imprezy. W obu przypadkach lepsza była jednak drużyna Aleksandra „s1mple’a” Kostylieva.

Niewiele później czeka nas absolutny hit. W pojedynku wieczoru Astralis zmierzy się z Na`Vi, co oznacza pojedynek między pierwszą i trzecią ekipą ostatniego notowania rankingu HLTV. Duńczycy wprawdzie w tym roku nie muszą nikomu udowadniać już swojej wartości, ale z pewnością Emil „Magisk” Reif i koledzy będą chcieli wykorzystać okazję do rewanżu za BLAST Pro Series na ich terenie. Wtedy w pojedynku z ukraińsko-rosyjską formacją to rywale byli górą, co znacząco przybliżyło piątkę ze wschodu do przypieczętowania udziału w finale imprezy.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

14 grudnia

1. runda

20:00 Natus Vincere vs Ninjas in Pyjamas Oveprass
20:00 MIBR vs Cloud9 Mirage
20:00 Astralis vs FaZe Clan Dust2

2. runda

21:30 FaZe Clan vs Clodu9 Cache
21:30 MIBR vs Ninjas in Pyjamas Mirage
21:30 Astralis vs Natus Vincere Inferno

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na SPORT.TVP.PL i na Twitchu. Na oficjalnym kanale BLAST Pro Series prowadzona będzie transmisja z komentarzem w języku angielskim. Po więcej informacji na temat BLAST Pro Series Lisbon 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NiKo: Sytuacja zespołu? Po BLAST zobaczymy co dalej

Rok 2018 to dla FaZe Clanu okres raczej rozczarowujący. Międzynarodowy skład naszpikowany gwiazdami zdołał w minionych miesiącach wygrać zaledwie trzy...

>