fot. twitter.com/SamuelssonCSGO

Fnatic mistrzem PLG Grand Slam – Szwedzi pokonali w wielkim finale G2

Podczas gdy Astralis rywalizowało o kolejny mistrzowski tytuł w Lizbonie, część ekip z Europy oraz innych zakątków świata przebywała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To właśnie tam rozgrywane były zawody PLG Grand Slam 2018, które wczoraj dobiegły końca, zaś ich triumfatorem zostało Fnatic.

Dla Szwedów jest to pierwszy tego typu sukces od marca tego roku, gdy to mogli świętować zwycięstwo podczas światowych finałów World Electronic Sports Games 2017. Tym razem piątka ze Skandynawii w wielkim finale pokonała odmieniony ostatnio skład G2 Esports, który wcześniej wyeliminował z gry m.in. AVANGAR oraz legendy ostatniego Majora z HellRaisers. Podopieczni Jimmy’ego „Jumpy’ego” Berndtssona nie mieli za sobą starć z tak wymagającymi przeciwnikami – dość powiedzieć, że najwyżej notowanym rywalem, który stanął naprzeciwko Fnatic, było brazylijskie Sharks Esports, które obecnie zajmuje… 36. miejsce w rankingu HLTV.

Samo decydujące spotkanie miało początkowo bardzo wyrównany przebieg, gdyż obie drużyny postawiły na wzajemną i otwartą wymianę ciosów. W efekcie pierwsza połowa na Duscie2 zakończyła się minimalnym prowadzeniem 8:7 wypracowanym przez G2. Wszystko zmieniło się jednak po przerwie, bo Francuzi ewidentnie mieli problem ze skuteczną grą w obronie, a to z kolei było wodą na młyn szwedzkiej formacji, która po stronie atakującej oddała oponentom tylko trzy oczka i wygrała finalnie 16:11. Jeszcze więcej emocji czekało na nas na Mirage’u, bo tam po początkowym okresie przewagi Freddy’ego „KRIMZA” Johanssona piątka znad Sekwany zdołała wreszcie dojść do głosu. Co więcej, była ona już o krok od doprowadzenia do trzeciej mapy, ale przy wyniku 14:12 coś się we francuskich zawodnikach zacięło. A Fnatic nie trzeba było tego powtarzać dwa razy – gracze Jumpy’ego skrzętnie wykorzystali słabszą grę przeciwnika i ostatecznie to oni zwyciężyli 16:14.

Końcowy układ miejsc oraz dokładny podział puli pieniężnej PLG Grand Slam 2018 prezentują się następująco:

1. Fnatic 70 000 $
2. G2 Esports 20 000 $
3-4. forZe, Sharks Esports 5 000 $
5-8. ECL.gg, HellRaisers, INTZ eSports, TYLOO
9-12. 5POWER Gaming, AVANGAR, B.O.O.T-dreamScape, Grayhound Gaming
13-16. Chosen5, Energy Esports, NASR eSports, ShotCallers
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

BLAST Pro Series: Astralis vs Natus Vincere – statystyki wielkiego finału

Astralis wygrało praktycznie przez cały rok, wygrało i na koniec roku. Duńska piątka okazała się bowiem najlepsza podczas BLAST Pro Series Lisbon 2018...