STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

ESL i FACEIT wspólnie zajmą się terminarzem na 2019 rok

Obecnie na międzynarodowej scenie CS:GO prym wiodą dwie ligi – ESL Pro League oraz Esports Championship Series. W każdej z nich udział biorąc czołowe drużyny świata, ale fakt, że często rozgrywane były równolegle, powodował ogromny bałagan związany z terminarzem. To w przyszłym roku ma się jednak zmienić.

Organizatorzy rozgrywek, czyli ESL i FACEIT, ogłosili bowiem współpracę, która ma na celu usprawnienie harmonogramu spotkań i uczynienie go przyjemniejszym zarówno dla zawodników, jak i kibiców. – W roku 2019 na pewno zobaczymy o wiele lżejszy kalendarz, a także o wiele bardziej ekscytujące formaty. Ogłoszenie już wkrótce! – możemy przeczytać na oficjalnych kanałach społecznościowych prowadzonych przez Brytyjczyków. – Prowadzimy wspólne działania, których celem jest zmniejszenie obciążenia związanego z napiętym terminarzem spotkań – to już z kolei słowa włodarzy ESL.

Na ten moment trudno jednoznacznie wyrokować jakie konkretnie rozwiązania zastosują obie wspomniane firmy. Przypomnijmy jednak, że niedawno ESL podjęło decyzję o rozszerzeniu europejskiej dywizji ESL Pro League, co zapewne będzie mieć niebagatelny wpływ na harmonogram rozgrywek. Jak jednak zapewniał Ulrich Schulze, wiceprezydent ESL, to dopiero początek zmian, których szczegóły mieliśmy poznać po lanowych finałach EPL w Odense.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic mistrzem PLG Grand Slam – Szwedzi pokonali w wielkim finale G2

Podczas gdy Astralis rywalizowało o kolejny mistrzowski tytuł w Lizbonie, część ekip z Europy oraz innych zakątków świata przebywała w Zjednoczonych E...