fot. ESL/Helena Kristiansson

Wielkie zmiany w Pro Lidze! Wszystkie mecze w EU i NA odbędą się na lanie

Kolejne edycje ESL Pro League w Counter-Strike: Global Offensive zapowiadają się jeszcze bardziej interesująco niż dotychczasowe! Organizatorzy zmagań, czyli ESL i WESA, zdecydowali się bowiem na wprowadzenie zmian w formacie rozgrywek oraz zapowiedzieli, że zdecydowana większość meczów będzie rozgrywana na lanie!

Każdy z trzech regionów będących częścią EPL – Europa, Ameryka Północna i Południowa oraz Azja i Pacyfik – będzie miał od teraz szesnastu uczestników. Dokładny podział slotów przedstawia się następująco:

  • Europa: cztery grupy, w każdej cztery drużyny,
  • Ameryka Północna i Południowa: trzy grupy składające się z zespołów z Ameryki Północnej, jedna grupa dla zespołów z Ameryki Południowej,
  • Azja i Pacyfik: dwie grupy dla zespołów z Australii i Nowej Zelandii, 1 grupa dla zespołów z Chin, 1 grupa dla zespołów z Azji Południowo-Wschodniej.

Pierwszym etapem zmagań będzie faza grupowa, w której zespoły zostaną podzielone na cztery zbiory, a spotkania tej fazy w Europe i Ameryce odbywać się będą w studiach ESL w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Zwycięzca każdej grupy z Europy i obu Ameryk awansuje bezpośrednio na finały, a zespoły z miejsc 2. i 3. przejdą do drugiej fazy grupowej. W regionie Azji i Pacyfiku nie będzie bezpośredniego awansu z pierwszego etapu. Zamiast tego zdobywcy 1. i 2. lokaty z każdego koszyka awansują dalej.

Drugi etap, który także będzie odbywał się na lanie, będzie miał na celu wyłonienie ostatnich uczestników lanowych finałów i ich podział także będzie nieco inny. Jedno się jednak nie zmieni – uczestnicy ponownie rywalizować będą w dwóch grupach. W tym przypadku awans uzyskają:

  • cztery drużyny z Europy – po dwie najlepsze z każdej grupy,
  • dwie drużyny z obu Ameryk – zwycięzcy grup,
  • dwie drużyny z Azji i Pacyfiku – zwycięzcy grup.

W zrozumieniu nowego systemu rozgrywek ESL Pro League może pomóc ta grafika:

Rozgrywki w ESL Pro League Season 9 wystartują już 9 kwietnia 2019 roku i będą trwały krócej niż w poprzednich sezonach. Zmagania online powinny zakończyć się po około czterech tygodniach, co pozwoli graczom na skupienie się również na innych turniejach i ligach. Na finałach zobaczymy w sumie szesnaście zespołów (osiem z Europy, sześć z obu Ameryk i dwie z Azji i Pacyfiku).

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

destiny następcą felpsa w INTZ?

Według najświeższych plotek transfer João "felpsa" Vasconcellosa do MIBR ma być już przesądzony. Wobec tego dotychczasowy pracodawca Brazylijczka, INT...