STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Rogue z awansem na StarSeries i-League Season 7

Poznaliśmy pierwszego uczestnika StarSeries i-League Season 7, który wyłoniony został na podstawie regionalnych eliminacji. Minionej nocy awans na chińską imprezę wywalczyło sobie bowiem Rogue, które okazało się najlepsze na kontynencie północnoamerykańskim.

Co ciekawe, Mathias „MSL” Lauridsen i spółka wcale nie byli faworytami, bo udział w zmaganiach wzięło także kilka drużyn będących obecnie w teoretycznie lepszej formie. Zresztą, wystarczy wspomnieć, że Rogue miejsce w play-offach turnieju kwalifikacyjnego zagwarantowało sobie dopiero w ostatniej serii spotkań, gdyż wcześniej poległo z Teamem One. Niemniej w fazie pucharowej coś się odmieniło, a amerykańsko-duński skład ograł wyżej notowane eUnited, a następnie także brazylijskie FURIA eSports, chociaż to zwycięstwo było akurat dość szczęśliwe. W wielkim finale natomiast uczestnicy wrześniowego Majora nie mieli już większych problemów z pokonaniem Teamu EnVyUs, dzięki czemu to właśnie oni w przyszłym roku pojawią się w Państwie Środka.

Na ten moment lista uczestników turnieju prezentuje się następująco:

BIG ENCE eSports FaZe Clan Fnatic
Team Liquid MIBR mousesports Natus Vincere
Ninjas in Pyjamas North NRG Esports Rogue
TYLOO Team Wild

Na nadchodzących zawodach spod szyldu StarLaddera pozostały więc już tylko dwa miejsca, które przypadną w udziale zwycięzcom eliminacji w Europie oraz Azji. Samo StarSeries i-League Season 7 odbędzie się między 30 marca a 7 kwietnia 2019 roku w Szanghaju i zagwarantuje uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

yeL kandydatem do zastąpienia horvy'ego w INTZ?

Wygląda na to, że zamieszanie kadrowe w INTZ eSports nie zakończy się na niemal przesądzonym transferze João „felpsa” Vasconcellosa do Made in Brazil....