STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

grux nowym graczem Red Reserve, disco doplan na ławce

Opublikowane już jakiś czas temu plotki znalazły swoje potwierdzenie – Joakim „disco doplan” Gidetun znalazł się poza składem Red Reserve. Miejsce 23-letniego zawodnika zajął młodszy od niego o cztery lata Denis „grux” Gutaj, który jeszcze do niedawna występował pod banderą  PAPERPLANES.

Możliwe więc, że przygoda disco doplana z ekipą, do której dołączył jeszcze w lutym ubiegłego roku, dobiegnie końca. Oficjalnie nie jest do końca jasne dlaczego włodarze organizacji zdecydowali się jeszcze przed końcem roku na zmianę personalną, ale nieoficjalnie mówiło się, że to sam Gidetun postanowił usunąć się w cień z uwagi na problemy osobiste. Na ten moment jego przyszłość pozostaje niejasna i nie wiadomo też, czy gdy upora się z ewentualnymi zmartwieniami, to będzie miał jeszcze czego w RR szukać.

Dla gruxa transfer do Red Reserve to szansa na pierwsze w karierze regularne doświadczenia na zawodowym poziomie. Wszak dotychczas nastolatek grywał tylko w rodzimym miksie, chociaż w międzyczasie kilkukrotnie z jego usług korzystał Chaos Esports Club, gdzie zdarzało mu się pełnić rolę zmiennika. – Jestem zmotywowany, by grać więcej niż kiedykolwiek i by uczyć się od reszty drużyny. Niestety dziś przegraliśmy ze Spirit i sam zagrałem źle, przepraszam. To jednak zmotywuje mnie do pracy i powrócę silniejszy – napisał młody Szwed już po swoim debiucie w roli pełnoprawnego członka zespołu.

W tej sytuacji skład Red Reserve prezentuje się następująco:

  • Fredrik „freddieb” Buö
  • Hampus „hampus” Poser
  • William „draken” Sundin
  • Alfred „RuStY” Karlsson
  • Denis „grux” Gutaj
  • Christian „chrille” Lindberg – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
TOAO AGO Esports

Finały CS:GO OMEN by HP na start! W grze m.in. miks PAGO i TOAO

Cztery turnieje kwalifikacyjne do drugiej edycji CS:GO OMEN by HP za nami, więc czas przystąpić do decydujących pojedynków. Szesnaście drużyn z pierws...