Choć pierwsze doniesienia mówiące o przejściu Alexa „ALEXA” McMeekina do Teamu Vitality dotarły do nas zaledwie wczoraj, to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, iż transfer został już sfinalizowany. Brytyjczyk dziś rozstał się bowiem ze swoim dotychczasowym pracodawcą – Teamem LDLC.com.

ALEX reprezentował barwy LDLC od kwietnia 2016 roku. W trakcie pobytu pod opieką francuskiej organizacji otoczenie 23-latka często się jednak zmieniało, a jego obecny zespół ukształtował się dopiero w maju bieżącego roku. Po ciężkim początku współpracy zachodnioeuropejska ekipa jesienią wreszcie zaczęła odnosić poważne sukcesy i piąć się w górę światowego rankingu.

Po triumfie w rozgrywanym w Poznaniu ESL Pro European Championship 2018 LDLC pojawiło się także na IEM Chicago, gdzie sensacyjnie dotarło aż do ćwierćfinałów amerykańskiej imprezy. Po powrocie na Stary Kontynent podopieczni Steeve'a "Ozstrik3ra" Flavigniego z hukiem odpadli jednak z DreamHack Open Winter, a wkrótce pożegnali się także z marzeniami o występie na europejskim Minorze.

Skład Teamu LDLC.com obecnie wygląda następująco:

  • Antoine "to1nou" Pirard
  • Logan "LOGAN" Corti
  • François "AmaNEk" Delauney
  • David "devoduvek" Dobrosavljevic
  • Steeve "Ozstrik3r" Flavigni – trener