fot. ESL/Helena Kristiansson

Cloud9 także wystąpi podczas iBUYPOWER Masters 2019

Wolne pozostały już tylko dwie przepustki na iBUYPOWER Masters 2019. Wszystko dlatego, że organizatorzy ogłosili szóstą już zaproszoną przez siebie ekipę, którą okazało się trawione obecnie przez poważne problemy kadrowe Cloud9.

Formacja z Ameryki Północnej zaczęła mijający rok fantastycznie, bo od triumfu podczas ELEAGUE Major Boston 2018. Potem było jednak już tylko gorzej, a kolejne zmiany kadrowe wcale nie poprawiły sytuacji drużyny. Doszło nawet do tego, że w pewnym momencie skład przestał być amerykański, a stał się… europejski. Obecnie znajdziemy w nim m.in. dwóch Szwedów i jednego Francuza, ale i tak nie jest do końca jasne jak długo tak pozostanie. Wszak przed nami 1 stycznia, czyli termin zgłaszania zawodników na Intel Extreme Masters Katowice 2019, a C9 nie może być jeszcze pewne, czy wszyscy gracze będą faktycznie zdolni do gry. Nie dziwi więc fakt, że od wygrania wspomnianego wcześniej Majora zespół nie zwyciężył już nigdzie i tylko dwa razy zdołał dotrzeć na podium jakiejkolwiek imprezy.

Na ten moment lista uczestników prezentuje się następująco:

Astralis Cloud9 FaZe Clan
Fnatic Ghost Gaming Luminosity Gaming

iBUYPOWER Masters 2019 odbędzie się 19 i 20 stycznia w mogącym pomieścić do 1,5 tysiąca osób AVALON Hollywood. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 200 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 100 tysięcy.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zellsis zamiast Infinite'a? Skład Cloud9 podczas IEM Katowice 2019 nadal zagadką

Nadal nie do końca jasne jest w jakim składzie Cloud9 wystąpi podczas Intel Extreme Masters Katowice 2019. Wszystko z powodu problemów zdrowotnych Mai...