STS

Griffin dołącza do Gen.G w wielkim finale KeSPA Cup

W drugim półfinałowym starciu prestiżowego KeSPA Cup spotkały się Griffin oraz DAMWON Gaming. Obyło się bez niespodzianki i po pewnym zwycięstwie 3:0 ekipa Gryfów może szykować się do finału.

Griffin 3:0 DAMWON Gaming
VOD: 1 | 2 | 3

Początek meczu był w wykonaniu obu drużyn dość ostrożny. Żadna z ekip nie chciała głupio oddać pierwszej krwi, więc przez pierwsze dziesięć minut byliśmy świadkami wzajemnego czarowania się z obu stron. W końcu jednak to Kim „Canyon” Geon-bu zdobył po długiej walce na dolnej alei pierwsze zabójstwo. Mimo tego to Griffin wyszło z tego starcia na plus, ostatecznie poświęcając swojego ad carry w zamian za trzech pokonanych wrogów. Przewagi tej Gryfy nie oddały już do końca starcia i po półgodzinnym pogromie pokonały swoich przeciwników 18:2.

Pojedynek numer dwa rozpoczął się jeszcze spokojniej od poprzedniego, a pierwszą krew przelano dopiero po piętnastu minutach gry. Ciekawy wybór postaci, takich jak Soraka oraz Kha’Zix, ze strony DAMWON zapowiadał jednak, że starcie to może być bardziej wyrównane niż pierwsza odsłona serii. Niestety, rozpędzony walec w postaci Parka „Vipera” Do-hyeona i jego kolegów był nie do zatrzymania i znów po trwającej nieco ponad pół godziny rozgrywce oglądaliśmy zadowolonych zawodników Gryffin.

W trzecim meczu wiadomym było, że drużyna Janga „Nuguri” Ha-gwona będzie musiała zagrać agresywniej, jeżeli chce jeszcze postawić się swojemu przeciwnikowi. Tak się jednak nie stało. To Gryfy rzuciły się na swoich rywali, coraz mocniej czując zapach zbliżającego się awansu. Jeszcze przed piątą minutą Choi „Sword” Sung-won zdobył pierwszą krew. Upływający czas tylko pogłębiał różnicę w zdobytym złocie, jaka dzieliła obie ekipy. DAMWON, które dzisiaj nie potrafiło w żaden sposób postawić się przeciwnikowi, odpadło więc z turnieju po bardzo słabych trzech meczach, natomiast Griffin z pewnością już szykuje się do starcia w wielkim finale.

W finale KeSPA Cup, który odbędzie się 31 grudnia, zmierzą się Gen.G oraz Griffin. Transmisja z tego meczu dostępna będzie na kanale KeSPA Cup na YouTube. Powtórki ze wszystkich dotychczasowych spotkań znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos, Perkz

Jankos: Z Perkzem współpracowało mi się lepiej niż teraz z Capsem

Mojego dzisiejszego rozmówcy nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Jest to oczywiście jeden z najbardziej utytułowanych Polaków w League of Legends –...