fot. Blizzard/Robert Paul

Mistakes kończy karierę. „Granie nie cieszyło mnie już od dłuższego czasu”

Jeszcze do niedawna występował w Overwatch League, dziś natomiast ogłosił zakończenie kariery – Stanislav „Mistakes” Danilov postanowił pożegnać się z zawodową sceną. Rosyjski DPS swoją decyzję uzasadnił m.in. problemami zdrowotnymi, przez które gra nie cieszyła go już tak, jak kiedyś.

21-latek pierwszy sezon OWL spędził pod banderą Boston Uprising. Co prawda nie był tam zawodnikiem pierwszego składu, ale regularnie otrzymywał szansę na wejście z ławki i był typowym strażakiem, który łatał powstałe dziury, gdy istniała taka potrzeba. Rosjanin w pewnym stopniu przyczynił się więc do tego, że zespół z Massachusetts zakończył fazę zasadniczą na trzecim miejscu i tym samym zapewnił sobie awans do play-offów rozgrywek. Mimo to na początku września obie strony postanowiły się rozstać i niewykluczone, że problemy, o których wspomina Mistakes w swoim oświadczeniu, miały wpływ na taki stan rzeczy.

– Granie nie cieszyło mnie już od dłuższego czasu. Brak motywacji i pewne problemy zdrowotne sprawiły, że podjąłem taką właśnie decyzję – przyznał Danilov za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Chciałbym wobec tego podziękować wszystkim kibicom, którzy przy mnie byli – pozytywne wiadomości i podarki bardzo mnie inspirowały. Wybaczcie, że to wszystko potoczyło się w ten sposób, ale na ten moment nie jestem w stanie zrobić inaczej. Dziękuję Blizzardowi za to będące świetną zabawą doświadczenie. Dziękuję wszystkim trenerom i zawodnikom, z którymi miałem przyjemność pracować. Życzę wam wszystkiego dobrego i będę wam kibicował. Może kiedyś poczuję się lepiej i pewnego dnia powrócę, zobaczymy jak będzie – dodał.

Mistakes pierwsze szlify w Overwatchu zbierał w barwach Prets i TORNADO ROX. Przełomowy był dla niego jednak rok 2017, w którym najpierw wraz z 123 sięgnął po wicemistrzostwo zerowego sezonu Overwatch Contenders, by następnie dotrzeć z reprezentacją Rosji do półfinału Overwatch World Cup 2017.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

RETO i xype nie są już zawodnikami Izako Boars!

Dość zaskakujące wieści płyną do nas z obozu Izako Boars. Polska organizacja jeszcze przed końcem roku poinformowała bowiem, że jej szeregi dziś opuśc...