fot. ESL/Helena Kristiansson

Najlepsi gracze 2018 roku wg HLTV – 17. autimatic

Sympatycy północnoamerykańskiej sceny Counter-Strike: Global Offensive wreszcie doczekali się swojego przedstawiciela w zestawieniu 20 najlepszych graczy 2018 roku. Serwis HLTV ogłosił, że siedemnastą lokatę w rankingu zajął reprezentant Cloud9, Timothy „autimatic” Ta.

autimatic oraz kompani bardzo udanie rozpoczęli ubiegły rok. Po emocjonującym finale z FaZe Clanem sięgnęli oni po tytuł zwycięzców rozgrywanego przed rodzimą publicznością Majora organizowanego przez ELEAGUE. Wkład autimatica w ten sukces był ogromny, gdyż spośród kolegów z ekipy zanotował on drugi najwyższy rating. W kolejnych miesiącach piątka zza oceanu nie radziła sobie już tak dobrze, a co więcej straciła ona kluczowego gracza w osobie Jake’a „Stewiego2k” Yipa. Późniejsze odejście Tarika „tarika” Celika wbiło ostatni gwóźdź do trumny Cloud9. Od tamtego momentu formacja borykała się z licznymi problemami kadrowymi, z którymi na dobrą sprawę nie poradziła sobie aż do dzisiaj. Co oczywiste, w związku z tym dyspozycja autimatica również uległa pogorszeniu, choć 22-letni strzelec wciąż dźwigał swoją drużynę na barkach. Na drugim zeszłorocznym Majorze rozgrywanym tym razem w Londynie był on zdecydowanie najjaśniejszym punktem w obozie C9.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2018 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
17. Timothy „autimatic” Ta Cloud9
18. Håvard „rain” Nygaard FaZe Clan
19. Robin „ropz” Kool mousesports
20. Valdemar „valde” Bjørn Vangså North
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
SK SozPurefect, ESL Meisterschaft Gamescom

Scarface i SozPurefect poza SK Gaming

Choć SK Gaming ogłosiło już swój skład grający w LEC 2019, to pod znakiem zapytania stała piątka grająca w akademii. Wydawało się, że będą ją stanowić...