fot. ESL/Carlton Beener

RobbaN nie jest już trenerem FaZe! Zastąpi go YNk?

Niespodziewane wieści płyną do nas z obozu FaZe Clanu. Na nieco ponad miesiąc przed startem Intel Extreme Masters Katowice 2019 z posadą trenera międzynarodowego składu pożegnał się Robert „RobbaN” Dahlström. Tym samym Szwed zakończył blisko trzyletni okres odpowiedzialności za wyniki amerykańskiej organizacji.

Co ciekawe, to właśnie w FaZe były zawodnik Ninjas in Pyjamas i SK Gaming stawiał swoje pierwsze kroki w karierze szkoleniowej. I bardzo szybko okazało się, że 33-latek świetnie sobie radzi, bo to właśnie pod jego wodzą ekipa stała się jedną z wiodących sił na świecie, sięgając po szereg najbardziej prestiżowych trofeów. Przypomnijmy, że podopieczni Dahlströma to triumfatorzy m.in. ELEAGUE CS:GO Premier 2017 oraz EPICENTER 2018, a także finaliści ELEAGUE Major Boston 2018. Teraz jednak z uwagi na sprawy osobiste RobbaN postanowił ustąpić. Co więcej, samą decyzję miał podjąć już jakiś czas temu.

Wszystko ma swój koniec, zaś ja kilka miesięcy temu postanowiłem zrezygnować z posady pierwszego trenera drużyny CS:GO FaZe Clanu – przyznał Szwed w swoim oświadczeniu. – We wrześniu po raz drugi zostałem ojcem i podróżowanie stało się dla mnie bardzo trudne. Trudno było nadal trenować i jednocześnie być ojcem, jakim chcę być. Mimo to nadal będę pracować w FaZe, obejmę jednak inną funkcję, którą ogłoszę jeszcze w styczniu. Chciałbym podziękować każdemu zawodnikowi, którego prowadziłem, oraz wszystkim ludziom stojącym za FaZe, którzy przez te trzy lata byli fantastyczni – wiece o kim mówię! Chcę też podziękować mojej rodzinie. Bez waszego wsparcia w domu żadna z tych rzeczy nie byłaby możliwa. Na koniec dziękuję też fanom z całego świata za niesamowite wsparcie! – dodał.

Pojawiły się już pierwsze plotki sugerujące kto mógłby zająć miejsce nagle zwolnione przez RobbaNa. Co ciekawe, zdaniem serwisu RealSport na głównego kandydata wyrasta powoli Janko „YNk” Paunović, który zaledwie kilka dni temu pożegnał się z MIBR. Jak podaje wyżej wymieniona strona, obie strony mają prowadzić obecnie zaawansowane negocjacje i niewykluczone, że Serb, w wypadku pomyślnego zakończenia rozmów, zostanie zaprezentowany razem z nowym zawodnikiem FaZe. Tym natomiast według grudniowych plotek miałby być były gracz Gambit Esports, Dauren “AdreN” Kystaubayev.

Na ten moment skład FaZe Clanu prezentuje się następująco:

  • Håvard „rain” Nygaard
  • Nikola „NiKo” Kovač
  • Ladislav „GuardiaN” Kovács
  • Olof „olofmeister” Kajbjer
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Myztro nadal inwestuje w Quake'a, vengeurR dołącza do składu

Wraz z końcem ubiegłego roku Myztro Gaming pożegnało aż czterech członków swojej dywizji Quake Champions, przez co przyszłość brytyjskiej organizacji...