fot. DreamHack/Adela Sznajder

TUDSON i spółka meldują się w półfinale ASUS ROG Join The Republic Challenge 2019

W play-offach ASUS ROG Join The Republic Challenge 2019 na pewno zobaczymy przynajmniej jednego Polaka. A wszystko dlatego, że awans do półfinału szwedzkiej imprezy zapewniła sobie drużyna Henry’ego „Henry’egoG” Greera, w której występuje m.in. Filip „TUDSON” Tudev.

Team nooky 1 : 2 Team HenryG

(ASUS ROG 2019 – decydujący mecz grupy A)
16 3 Dust2 12 14
13 2
9 7 Inferno 8 16
2 8
(5) 20 9 Cache 6 22 (7)
6 9

Ekipa z Polakiem w składzie rozpoczęła decydujący pojedynek grupy A w fantastycznym stylu. Dość powiedzieć, że mimo konieczności gry po stronie atakującej kompletnie zdominowała swoich rywali z zespołu Andre „nooky’ego” Utescha i pierwszą połowę na Duście2 kończyła wynikiem aż 12:3. W tamtym momencie wydawało się, że TUDSON i spółka już za chwilę postawią pierwszy krok na drodze do półfinału, ale ostatecznie stało się inaczej. Niespodziewanie bowiem w Niemców wstąpiły nowe siły, a sytuacja na serwerze się odwróciła – tym razem to gracze nooky’ego zepchnęli podopiecznych Henry’egoG do roli statystów. Co więcej, nie doszło nawet do dogrywki, bo finalnie nasi zachodni sąsiedzi zatriumfowali rzutem na taśmę w stosunku 16:14.

Taki obrót spraw nie podłamał jednak Tudeva i jego kolegów, bo na Inferno ponownie przeważali i na przestrzeni całego pojedynku ani razu nie pozwolili przeciwnikom wyjść na prowadzenie – ba, raz tylko doszło do remisu, co i tak nie miało większego znaczenia. Zwłaszcza wobec fantastycznej drugiej połowy, w której drużyna Greera oddała zaledwie dwa oczka, wygrywając koniec końców 16:9. O wszystkim przesądzić miał więc Cache, gdzie po fantastycznym początku reprezentacja Wielkiej Brytanii nagle ustąpiła miejsca kadrze Niemiec, ale tylko po to, by po chwili ponownie wysunąć się na czoło. Walka była naprawdę zacięta i bardzo długo trudno było określić kto ostatecznie wygra. Doszło nawet do dogrywki, w ramach której rozegrano dwanaście dodatkowych rund i dopiero one pozwoliły finalnie wznieść ręce w geście triumfu ekipie TUDSONA, która zapewniła sobie zwycięstwo wynikiem 22:20.

W sobotę odbyć się miał także decydujący mecz grupy B z udziałem zespołu Piotra „izaka” Skowyrskiego, ale z uwagi na późną porę został on przeniesiony na niedzielę. Po więcej informacji na temat ASUS ROG Join The Republic Challenge 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

RobbaN nie jest już trenerem FaZe! Zastąpi go YNk?

Niespodziewane wieści płyną do nas z obozu FaZe Clanu. Na nieco ponad miesiąc przed startem Intel Extreme Masters Katowice 2019 z posadą trenera międz...