STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Zespół TUDSONA po zaciętym boju melduje się w finale ASUS ROG JTRC 2019!

Niesamowite starcie w półfinale ASUS ROG Join The Republic Challenge za nami. W pełnym emocji pojedynku Team HenryG z Filipem „TUDSONEM” Tudevem w składzie pokonał Team HOUNGOUNGAGNE, pieczętując tym samym awans do wielkiego finału tegorocznej edycji zawodów. Team HOUNGOUNGAGNE 1 : 2 Team HenryG (ASUS ROG 2019 – półfinał) 16 8 Dust2 7 11 8 4 […]

Niesamowite starcie w półfinale ASUS ROG Join The Republic Challenge za nami. W pełnym emocji pojedynku Team HenryG z Filipem „TUDSONEM” Tudevem w składzie pokonał Team HOUNGOUNGAGNE, pieczętując tym samym awans do wielkiego finału tegorocznej edycji zawodów.

Team HOUNGOUNGAGNE 1 : 2 Team HenryG

(ASUS ROG 2019 – półfinał)
16 8 Dust2 7 11
8 4
6 5 Inferno 10 16
1 6
13 6 Mirage 9 16
7 7

Początek batalii pozwolił ekipie Henry’ego „HenryG” Greera na odskoczenie rywalom już kilka minut po starcie. Ze świetnej strony od razu pokazał się TUDSON, który w trzeciej rundzie ustrzelił ace’a, zostając w sytuacji 2 na 5. W miarę upływu czasu zaliczka jednak topniała, a drużyna Polaka wyraźnie spuściła z tonu. W efekcie niebawem straciła prowadzenie, ale na koniec pierwszej połowy zerwała się jeszcze do ataku, by skończyć z jednym oczkiem straty przed przerwą. Po zmianie stron Team HenryG zdobył nawet dwa premierowe punkty, ale później oglądaliśmy już koncertową grę rywali, którzy w ten sposób dobrnęli do finiszu i zamknęli premierową mapę zwycięstwem.

Po przeniesieniu rywalizacji na Inferno znów oglądaliśmy podobny schemat, co na Duście2. Team HenryG ponownie prowadził już 4:0 i drugi raz od tego momentu rozpoczęły się kłopoty brytyjskiego składu wspieranego przez Polaka. Te jednak udało się w porę zażegnać i do przerwy na tablicy widniał wynik 10:5 na korzyść zespołu z Wielkiej Brytanii. Po przejściu do ataku TUDSON i koledzy byli jeszcze mocniejsi niż w roli antyterrorystów. Solidna gra doprowadziła do triumfu 16:6, przez co do rozstrzygnięcia potrzebna była jeszcze jedna mapa.

Na początku finałowego starcia żadna ze stron nie potrafiła wyraźnie udokumentować swojej przewagi. Bezkrólewie panowało niemal do końca pierwszej części gry, kiedy wreszcie nieznaczną zaliczkę wyrobiła sobie ekipa naszego rodaka. Dzięki wygranym czterech spośród pięciu ostatnich rund, Team HenryG prowadził 9:6. Problemy zaczęły się przy wyniku 11:6. Reprezentanci Wielkiej Brytanii wpadli w potężny kryzys, pozwalając nawet wyjść na przód w wyścigu po wygraną swoim oponentom. W końcówce TUDSONOWI i kompanom dopisało jednak szczęście, a pełna emocji seria została zakończona triumfem jego drużyny.

Już niebawem rozpocząć ma się drugi półfinał imprezy, w którym obejrzymy starcie Teamu IzakOOO z Teamem ceh9. Transmisję z zawodów prowadzi oficjalny kanał ASUS ROG. Spotkanie prawdopodobnie, wzorem poprzednich meczów, będzie można zobaczyć z perspektywy Piotra „izaka” Skowyrskiego na jego kanale. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Były zawodnik Pompy dołącza do prowadzonej przez PACT drużyny ZULA

O tym, że scena ZULA Polakami stoi, nie trzeba nikogo przekonywać. To nasze ekipy w lwiej części okupują sloty przeznaczone dla tamtejszej Pro Ligi i,...