Po czterech latach wspólnej gry drogi Julii "juliano" Kiran i Kseni "vilgi" Kluenkovej rozchodzą się. Rosyjska zawodniczka postanowiła bowiem zakończyć swoją trwającą niespełna pół roku współpracę z Beşiktaş Esports, by samodzielnie stworzyć nowy skład.

27-latka pod skrzydła tureckiej organizacji trafiła pod koniec lipca ubiegłego roku, gdy ta przejęła zawodniczki związane wcześniej z RES Gaming. Od tamtego momentu jednak ekipa nie osiągnęła większych sukcesów, a jedyny lan, na którym przyszło jej wystąpić, GIRLGAMER Esports Festival 2018, zakończył się ogromnym rozczarowaniem. Wszystko dlatego, że Kluenkova i jej koleżanki nie zdołały wygrać w Lizbonie ani jednego spotkania i po porażkach z Teamem Unknown i eParadise Angels odpadły z dalszej rywalizacji jako pierwsze.

Postanowiłam opuścić Beşiktaş – ogłosiła vilga za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Chciałabym podziękować za wszystko moim koleżankom oraz organizacji, a także życzyć im powodzenia. Sądzę jednak, że to najwyższa pora, by zbudować coś nowego i pracować dopóki nie uda nam się osiągać rezultatów, jakich nikt jeszcze na kobiecej scenie nie osiągał – dodała. Niemniej na ten moment nie jest jasne z kim konkretnie Kluenkova miałaby w przyszłości współpracować.

W tej sytuacji skład Beşiktaş Esports prezentuje się następująco:

  • Julia „juliano” Kiran
  • Zainab „zAAz” Turkie
  • Petra „Petra” Stoker
  • Anastasia „kr4sylya” Khlobystina