reatz
fot. ESL

reatz odsunięty od składu Kinguin!

Paweł reatz” Jańczak został przesunięty na ławkę rezerwowych Teamu Kinguin. Informację tę portalowi HLTV.org przekazał kapitan rodzimego zespołu – Wiktor „TaZ” Wojtas. 24-latek reprezentował barwy Kinguin przez większą część ubiegłego roku, a jego największym sukcesem w tym czasie był triumf w DreamHack Open Montreal 2018.

reatz zasilił szeregi Kinguin na początku marca, kiedy organizacja zdecydowała się zbudować skład oparty na TaZie. Nadwiślańska formacja przez długi czas miała problemy z ustabilizowaniem formy na wysokim poziomie, jednak latem wreszcie doszło do przełomu. Pingwiny awansowały bowiem na światowe finały ZOTAC Cup Masters, na których ostatecznie zajęły drugą lokatę, a także pojawiły się na europejskim Minorze przed FACEIT Major London. Dobra seria Polaków trwała aż do października, a w gablocie TK oprócz pucharu za triumf w Montrealu pojawił się także ten zdobyty w Poznaniu podczas finałów 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski.

W ostatnich miesiącach 2018 roku Kinguin zanotowało jednak wyraźną obniżkę formy, przez co szybko pożegnało się z rywalizacją na trzech międzynarodowych turniejach z rzędu. Podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego zawiedli także w eliminacjach do Minora przed IEM Katowice 2019, a awans do 9. sezonu ESL Pro League nie zaspokoił w pełni wysokich oczekiwań kibiców.

Decyzję swojego zespołu krótko skomentował TaZ: – Osiągnięte przez nas w zeszłym roku wyniki nie były takie, jak oczekiwaliśmy. Mieliśmy dobre i złe chwile. Naszym celem jest jednak walka na najwyższym poziomie, więc musieliśmy dokonać trudnego wyboru. (…) Uważam, że w 2018 roku reatz rozwinął się jako zawodnik i człowiek i mam nadzieję, że w przyszłości dostanie szansę udowodnienia swojej wartości. Znalezienie nowego piątego gracza zajmie nam trochę czasu. Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie, liczę, że w tym roku nasi fani będą mieli więcej powodów do świętowania – oświadczył weteran światowego Counter-Strike’a.

W swoim oświadczeniu Team Kinguin poinformował, iż Jańczak wciąż pozostaje związany kontraktem z organizacją, jednak ta nie zamierza blokować mu możliwości rozwoju. Polski strzelec będzie więc mógł występować w miksowych ekipach, a dodatkowo otrzyma od swoich pracodawców wsparcie w poszukiwaniu nowej drużyny.

Skład Kinguin obecnie wygląda następująco:

  • Wiktor „TaZ” Wojtas
  • Karol „rallen” Rodowicz
  • Mikołaj „mouz” Karolewski
  • Jacek „MINISE” Jeziak
  • Mariusz „Loord” Cybulski – trener
  • Paweł „reatz” Jańczak – rezerwa
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Sylas

Sylas nowym bohaterem w League of Legends. Poznajcie jego umiejętności

Minęło dopiero półtora miesiąca, od kiedy Riot Games opublikowało trailer Neeko, a tymczasem już poznaliśmy następną postać, która będzie dostępna w L...