Pod koniec ubiegłego roku TYLOO ogłosiło, iż poszukuje szkoleniowca, który poprowadziłby ekipę podczas nadchodzącego Intel Extreme Masters Katowice 2019. W pewnym momencie z chińską formacją łączono nawet Jakuba "kubena" Gurczyńskiego, ale ten ostatecznie pozostał w Virtus.pro. Mimo to finalnie i tak postawiono na kierunek europejski.

Nowym trenerem drużyny z Państwa Środka został bowiem Ivan "Johnta" Shevcov, który przez ostatnie dwa i pół roku odpowiadał za wyniki HellRaisers. To właśnie pod wodzą Ukraińca HR świętowało w ubiegłym roku takie sukcesy, jak triumf w Bets.net Masters, wicemistrzostwo DreamHack Open Tours 2018, a także wywalczenie statusu legendy podczas Majora. Ostatecznie jednak obie strony postanowiły się rozstać pod koniec ubiegłego roku, co było następstwem m.in. słabej końcówki 2018 oraz braku widocznego progresu. Wówczas miejsce Shevcova zajął Amiran „ami” Rekhviashvili, a sam 31-latek miał poszukać nowych możliwości i najwyraźniej znalazł je właśnie w TYLOO.

Jest to kolejny już element przebudowy chińskiego zespołu, która rozpoczęła się kilkanaście dni temu. Przypomnijmy, że 1 stycznia ekipę opuścili dwaj jej wieloletni członkowie, Ke „captainMo” Liu i Hui „DD” Wu, zaś w ich miejsce zaangażowano wypożyczonych z Flash Gaming YuanZhanga „AttackeRa” Shenga oraz YuLuna „Summera” Caia. To właśnie przy wsparciu tych dwóch graczy oraz wspomnianego wcześniej Johnty TYLOO już w połowie lutego pojawi się w Polsce, by wziąć udział w Fazie Nowych Pretendentów IEM Katowice 2019.

W tej sytuacji skład TYLOO prezentuje się następująco:

  • HaoWen „somebody” Xu
  • Hansel „BnTeT” Ferdinand
  • Kevin „xccurate” Susanto
  • YuanZhang „AttackeR” Sheng – wypożyczony
  • YuLun „Summer” Cai – wypożyczony
  • Ivan "Johnta" Shevcov – trener