MIBR
fot. ESL/Bart Oerbekke

Najlepsi gracze 2018 roku wg HLTV – 10. coldzera

O tym, jaki to był rok dla MIBR, niech świadczy fakt, że brazylijska formacja w rankingu dwudziestu najlepszych graczy 2018, który przygotował serwis HLTV, będzie mieć tylko jednego reprezentanta. Będzie nim rzecz jasna Marcelo „coldzera” David, największa gwiazda zespołu, która jednak nie błyszczała już tak, jak wcześniej.

24-latek w 2016 i 2017 roku stawał na najwyższym stopniu podium i nie było nikogo, kto mógłby takie rozstrzygnięcie poddać pod wątpliwość. Brazylijczyk był prawdziwą bestią, która niejednokrotnie przyprawiała rywali o koszmary senne, ale wszystko skończyło się w tym roku, gdy zarówno sam David, jak i jego drużyna znacznie spuścili z tonu. Dość powiedzieć, że na przestrzeni minionych dwunastu miesięcy Made in Brazil zatriumfowało tylko podczas jednego turnieju, ZOTAC Cup Masters, zaś sam coldzera ani razu nie otrzymał tytułu MVP, co po raz ostatni przytrafiło mu się w 2015 roku, gdy dopiero wchodził na międzynarodowe salony. Niemniej ostatecznie to i tak on został uhonorowany przez HLTV, bo nie da się ukryć, że nawet nie w formie latynoski gracz nadal potrafi w pojedynkę zapewniać swojej ekipie ważne rundy, co mogliśmy zaobserwować choćby przy okazji BLAST Pro Series w Stambule czy też lanowych finałów ECS Season 6.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2018 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
10. Marcelo „coldzera” David MIBR
11. Ladislav „GuardiaN” Kovács FaZe Clan
12. Russel „Twistzz” Van Dulken Team Liquid
13. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
14. Tomáš „oskar” Šťastný mousesports
15. Jonathan „EliGE” Jablonowski Team Liquid
16. Miikka „suNny” Kemppi mousesports
17. Timothy „autimatic” Ta Cloud9
18. Håvard „rain” Nygaard FaZe Clan
19. Robin „ropz” Kool mousesports
20. Valdemar „valde” Bjørn Vangså North
Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowy gracz na polskiej scenie LoL-a. PRIDE ujawniło skład grający w Ultralidze!

Dotychczas entuzjaści polskiego esportu raczej kojarzyli PRIDE z szeroko pojętymi tytułami z gatunku FPS. Jak się jednak okazuje organizacja Piotra "n...

>