fot. ESL/Adela Sznajder

Najlepsi gracze 2018 roku wg HLTV – 9. KRIMZ

Fnatic zaczęło miniony rok od triumfu podczas Intel Extreme Masters Katowice i światowych finałów WESG, a zakończyło go wygraną na PLG Grand Slam. Czy więc dla Szwedów był to udany okres? Bynajmniej, ale nie przeszkodziło to Freddy’emu „KRIMZOWI” Johanssonowi w zajęciu 9. miejsca na przygotowanej przez HLTV liście dwudziestu najlepszych graczy 2018.

Od momentu odejścia Olofa „olofmeistera” Kajbjera KRIMZ stał się najważniejszą postacią Fnatic. To właśnie 24-latek był tym, który zdobywał najważniejsze fragi i który niejednokrotnie starał się wciągać swoją ekipę na podium międzynarodowych imprez. Udało mu się to choćby przy okazji wspomnianego WESG, za co zresztą nagrodzono go później tytułem MVP całej imprezy. Johansson był też jednym z kluczowych elementów szwedzkiej układanki m.in. na IEM-ach w Katowicach i Chicago. Dość powiedzieć, że tylko podczas jednego lana, tj. DreamHack Masters w Sztokholmie, jego rating spadł poniżej poziomu 1,00. I nawet kompletnie nieudany dla Fnatic FACEIT Major London był dla KRIMZA, oczywiście pod względem indywidualnym, całkiem niezły, co jednak nie wystarczyło, by uratować drużynę przed pierwszą w historii utratą statusu legendy, gdyż jego koledzy, podobnie jak na innych turniejach, nie przyszyli mu w sukurs.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2018 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
9. Freddy „KRIMZ” Johansson Fnatic
10. Marcelo „coldzera” David MIBR
11. Ladislav „GuardiaN” Kovács FaZe Clan
12. Russel „Twistzz” Van Dulken Team Liquid
13. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
14. Tomáš „oskar” Šťastný mousesports
15. Jonathan „EliGE” Jablonowski Team Liquid
16. Miikka „suNny” Kemppi mousesports
17. Timothy „autimatic” Ta Cloud9
18. Håvard „rain” Nygaard FaZe Clan
19. Robin „ropz” Kool mousesports
20. Valdemar „valde” Bjørn Vangså North
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
delord

Illuminar Gaming prezentuje nowy skład League of Legends

Po zapowiedzi zmian w składzie przez Illuminar Gaming wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali ogłoszenia nowej piątki oraz sztabu szkoleniowego, który...