fot. GG League/Maciej Kołek

v1c7oR: Gra na Minorze to zaszczyt dla każdego zawodnika

Windigo Gaming możliwość występu na europejskim Minorze przed Intel Extreme Masters Katowice 2019 uzyskało dzięki skutecznej grze zarówno w otwartych jak i zamkniętych eliminacjach do tego turnieju. Bułgarzy na swojej drodze do stolicy Górnego Śląska rozprawili się między innymi z ENCE eSports i Valiance & Co, czyli ekipami, które ostatecznie i tak zapewniły sobie bilety do Polski. Pod koniec ubiegłego roku bałkański skład zaprezentował więc naprawdę wyśmienitą dyspozycję i jeśli zdoła ją utrzymać, to wkrótce może odegrać niemałą rolę w batalii o przepustki na Majora.

Przed startem zawodów porozmawiałem z jednym z reprezentantów ukraińskiej organizacji, Viktorem „v1c7oRem” Dyankovem, który wyraźnie cieszy się ze swojej wizyty w Katowicach. – Gra na takim niesamowitym turnieju to zaszczyt dla każdego zawodnika. Czujemy się komfortowo i stabilnie, choć mogę powiedzieć, że nie jest łatwo być częścią rozgrywek takich jak te, bo każdy gra na najwyższych obrotach i zrobi wszystko, by dostać się dalej – przyznał Bułgar.  v1c7or zdaje sobie sprawę z wagi stojącego przed jego formacją wyzwania. – Celujemy oczywiście w awans na Majora, co nie będzie łatwe, ale wierzę też, że nie niemożliwe – oznajmił.

24-latek dodał również, iż za nim i jego kolegami wyjątkowo udany okres przygotowawczy. – Nasze przygotowania przebiegały lepiej niż idealnie. Pracowaliśmy nad wieloma elementami zarówno na serwerze, jak i poza nim. Dużo pojawiających się w naszej grze błędów zostało wyeliminowanych – wyjaśnił bułgarski strzelec. Dyankov krótko odniósł się także do grupowych rywali Windigo. – Jeśli chodzi o fazę grupową, to nie sądzę, by ktokolwiek w naszym zbiorze miał nie doceniać swoich rywali. Każdy zrobi wszystko, by poprowadzić swój zespół do zwycięstwa i liczę, że będzie to pokaz pięknego Counter-Strike’a – stwierdził Dyankov.

Według v1c7ora szanse jego zespołu na korzystny rezultat zwiększa niedawna kampania w ESL Pro League, w trakcie której Bułgarzy pokazali się z naprawdę dobrej strony. – Jak każdy debiutant w tak prestiżowej lidze jak ESL Pro League pragnę powiedzieć, że bardzo podoba mi się możliwość gry i walki z czołowymi drużynami. Zdołaliśmy się nauczyć wielu rzeczy, które pomogą nam w przyszłości, a zebrane doświadczenie na pewno zwiększyło naszą pewność siebie i stabilność – zakończył gracz znad Dunaju.

Europe Minor Championship Katowice 2019 rozpocznie się już w środę i potrwa łącznie pięć dni. W puli nagród imprezy znajdzie się 50 tysięcy dolarów, a jej dwie najlepsze ekipy dodatkowo zakwalifikują się na IEM Katowice. Drużyna z trzeciej pozycji weźmie natomiast udział w międzyregionalnych barażach, które wskażą dwóch ostatnich uczestników zbliżającego się Majora. Po więcej informacji na temat europejskiego Minora zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
nexa The Imperial

nexa: Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz skład posiada ogromny potencjał

Drugi tydzień stycznia nieubłaganie dobiega końca, a więc nasze myśli powoli kierują się w stronę Katowic, gdzie już w środę zainaugurowane zostaną zm...