Fot. ESL/Helena Kristiansson

Najlepsi gracze 2018 roku wg HLTV – 8. gla1ve

To, że reprezentanci Astralis zdominują tegoroczny ranking najlepszych zawodników 2018 roku, było pewne – wszak duńska formacja praktycznie nie miała sobie równych. Tych sukcesów nie byłoby jednak, gdyby nie prowadzący skład Lukas „gla1ve” Rossander, który został umieszczony w wyżej wspomnianym rankingu na ósmym miejscu.

Oczywiście, 23-latkowi daleko do miana gwiazdy, bo ten tytuł bezdyskusyjnie należy do Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza. Niemniej nie da się ukryć, że Rossander jest graczem niezwykle skutecznym, zwłaszcza jak na IGL. Nic więc dziwnego, że aż na pięciu wielkich ubiegłorocznych imprezach był on przez HLTV umieszczany na liście pięciu kandydatów do tytułu MVP, ale finalnie 2018 zakończył bez żadnej tego typu statuetki. Ale co z tego, skoro w międzyczasie aż dziewięć razy nagradzano go mianem EVP. Warto też pamiętać, że gla1ve nigdy nie zawodził w play-offach, nawet jeżeli w fazie grupowej nie szło mu tak dobrze – to właśnie dlatego z reguły doceniali go wszyscy eksperci. Trudno więc było wyobrazić sobie listę najlepszych graczy minionych 365 dni bez skandynawskiego prowadzącego.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2018 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
8. Lukas „gla1ve” Rossander Astralis
9. Freddy „KRIMZ” Johansson Fnatic
10. Marcelo „coldzera” David MIBR
11. Ladislav „GuardiaN” Kovács FaZe Clan
12. Russel „Twistzz” Van Dulken Team Liquid
13. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
14. Tomáš „oskar” Šťastný mousesports
15. Jonathan „EliGE” Jablonowski Team Liquid
16. Miikka „suNny” Kemppi mousesports
17. Timothy „autimatic” Ta Cloud9
18. Håvard „rain” Nygaard FaZe Clan
19. Robin „ropz” Kool mousesports
20. Valdemar „valde” Bjørn Vangså North
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Skład Luminosity wkrótce się rozpadnie?

Wczoraj informowaliśmy o potencjalnej zmianie kadrowej w szeregach Luminosity Gaming na nadchodzący turniej iBUYPOWER Masters 2019. Tymczasem zgodnie...