fot. DreamHack/Adela Sznajder

AGO gorsze od x6tence w United Masters League

Za nami 12. mecz AGO Esports w ramach United Masters League. Nasi rodacy zmierzyli się w pojedynku BO2 z x6tence Galaxy. Mimo starań Polaków, to Szwedzi zatriumfowali zarówno na Overpassie jak i na Mirage’u.

x6tence Galaxy 2 : 0 AGO Esports

(United Masters League – faza ligowa)
16 8 Overpass 7 12
8 5
16 10 Mirage 5 9
6 4

Początek zmagań na Overpassie zdecydowanie lepiej wyszedł zawodnikom x6tence Galaxy, którzy najpierw zatriumfowali w pistoletówce, a następnie po dwóch stratach dodali na swoje konto siedem kolejnych oczek. Gracze AGO Esports nie zamierzali jednak bezczynnie patrzeć na coraz bardziej przybliżających się do zwycięstwa rywali i zgarnęli wszystkie pozostałe do końca połówki rundy, przez co Szwedzi musieli zadowolić się tylko jednopunktową przewagą. Po zamianie stron nasi rodacy wygrali pięć rund z rzędu, po czym ponownie przekazali pałeczkę przeciwnikom, którzy z łatwością wysunęli się na prowadzenie 15:11. Ekipa Damiana „Furlana” Kisłowskiego do końca walki na pierwszej mapie zgarnęła jeszcze tylko jedno oczko.

Starcie podczas pierwszych rund rozgrywki na Mirage’u było zdecydowanie bardziej wyrównane niż na Overpassie. Obie drużyny co chwilę wyrywały sobie kolejne punkty, aż zobaczyliśmy wynik 5:4 dla AGO Esports. Wtedy biało-czerwoni rozpoczęli długi cykl porażek, który potrwał do końca pierwszej połowy, dzięki czemu x6tence wygrywało 10:5. Po zamianie stron wiele się nie zmieniło – Polacy oddali rywalom następne cztery rundy, po czym jednokrotnie zatriumfowali. Nadwiślańscy zawodnicy próbowali jeszcze walczyć, ale ostatecznie Skandynawowie zwyciężyli również na drugiej mapie, tym razem wynikiem 16:9.

Mimo dzisiejszej porażki AGO Esports nie spadło w klasyfikacji ligi. Jastrzębie ciągle znajdują się na 9. lokacie, a na swoim koncie mają trzy zwycięstwa, pięć remisów i cztery porażki. Nie znamy jeszcze daty następnego starcia Polaków w tych zawodach.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Royal Bandit Freeze (TCL 2018 Summer Finals)

Splyce prezentuje swoją akademię. Drużyna będzie walczyła w LVP SuperLiga Orange

Kolejny uczestnik League of Legends European Championship ogłosił skład swojej akademii. Po m.in. Rogue oraz Schalke 04 swoje karty postanowiło odkryć...