fot. DreamHack/Adela Sznajder

MODDII odsunięty od składu Heroic. Jego następca już wytypowany?

Heroic od dawna już próbuje przebić się do światowego topu, ale na razie radzi sobie z tym ze zmiennym szczęściem, a występ na Majorze nadal pozostaje dla tej ekipy w sferze marzeń. Nie dziwi więc fakt, że skandynawska formacja po zaledwie dwóch tygodniach 2019 roku podjęła decyzję o zmianie. I to zmianie nie byle jakiej.

Na ławce rezerwowych wylądował bowiem dotychczasowy lider ekipy, Andreas „MODDII” Fridh. Decyzję tę z nieujawnionych przyczyn podjął szkoleniowiec zespołu, Luis „peacemaker” Tadeu, który miesiąc temu ponownie objął stery formacji. Warto zaznaczyć, że Fridh pod skrzydła Heroic trafił w sierpniu 2016 roku, gdy to została ona powołana do życia, i od tego czasu sięgnął wraz z nią po triumf m.in. podczas Games Clash Masters 2018 i TOYOTA Master CS:GO Bangkok 2018. Teraz jednak wygląda na to, że czas 29-letniego Szweda w zespole dobiega końca.

Co ciekawe, zdaniem serwisu Dust2.dk, byli klubowi koledzy MODDIIEGO mieli już znaleźć jego następcę. Tym miałby być Benjamin „blameF” Bremer, który według plotek jest obecnie przez Heroic testowany. Jeżeli do transferu młodego Duńczyka faktycznie by doszło, byłoby to dla niego największe jak dotychczas wyzwanie w karierze, gdyż 21-latek przez ostatnie kilka miesięcy związany był z Epsilon eSports, gdzie nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności na najwyższym poziomie. Ewentualna zmiana pracodawcy mogłaby to wreszcie zmienić.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład Heroic będzie prezentować się następująco:

  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Adam „friberg” Friberg
  • Asger „AcilioN” Larsen
  • Daniel „mertz” Mertz
  • Benjamin „blameF” Bremer
  • Luis „peacemaker” Tadeu – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Hatchy Illuminar Gaming, ESL Mistrzostwa Polski Sezon 17 finały

Hatchy: pod względem organizacyjnym i zaplecza bijemy resztę Europy na łopatki

Wczoraj poznaliśmy oficjalny skład nowego uczestnika Ultraligi – Esports Performance Center. Zespół oraz sztab szkoleniowy w pełni pokrywają się z wcz...