CARMAC: W przyszłym tygodniu ogłosimy zmiany w systemie szwajcarskim w Katowicach

Od rozpoczęcia pierwszego w tym roku Majora dzieli nas już mniej niż miesiąc. Nic więc dziwnego, że Michał „CARMAC” Blicharz, który w ESL zajmuje stanowisko wiceprezesa do spraw gamingu, już teraz zapowiedział istotne zmiany, które mają zostać wprowadzone do systemu rozgrywek.

Przypomnijmy, że od 2017 roku we współorganizowanych przez Valve imprezach stosowany jest system szwajcarski, którego celem jest uczynienie rywalizacji bardziej sprawiedliwą, ale i atrakcyjniejszą. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat dokonywano w nim jednak pewnych modyfikacji i nie inaczej będzie w Katowicach, gdzie pojawią się aż trzy nowości. Na ten moment nie wiadomo jednak o co konkretnie chodzi.

W przyszłym tygodniu zamierzamy ogłosić zmiany w systemie szwajcarskim stosowanym w Katowicach – przyznał CARMAC za pośrednictwem mediów społecznościowych. – To będą trzy znaczące modyfikacje, które, jak sądzę, uszczęśliwią wszystkich graczy – dodał.

Przypomnijmy, że już podczas FACEIT Major London 2018 system szwajcarski został lekko przemodelowany. Dotychczas wszystkie spotkania rozgrywane były bowiem w formacie BO1, jednak w stolicy Anglii zdecydowano, że w meczach piątej, ostatniej rundy pojedynki odbywać się będą z zastosowaniem systemu BO3.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MODDII odsunięty od składu Heroic. Jego następca już wytypowany?

Heroic od dawna już próbuje przebić się do światowego topu, ale na razie radzi sobie z tym ze zmiennym szczęściem, a występ na Majorze nadal pozostaje...