Dziś rozstrzygnięto ostatnie spotkania fazy grupowa CIS Minor Championship Katowice 2019. Do play-offów awansowały cztery zespoły, w tym także Gambit Esports, które w decydującym starciu pokonało Syman Gaming wynikiem 1:2. O dołączeniu do Gambit, szansach na przedłużenie kontraktu po zakończeniu okresu próbnego, a także o przebiegu Minora udało nam się porozmawiać z Vladyslavem "bondikiem" Nechyporchukiem.


Daniel Kasprzycki: W jednym z wywiadów przyznałeś, że grając w HellRaisers nie do końca byłeś zadowolony ze swojej roli w drużynie. Czy teraz będąc w Gambit Esports twoja rola jest bardziej dopasowana do twojego stylu gry?

Vladyslav "bondik" Nechyporchuk: Problemem było to, że w HellRaisers zbyt mocno się poświęcałem przez złe dopasowanie ról w drużynie. Czasami chciałem poruszyć ten temat, ale zawsze wyglądało to tak, że wszyscy teoretycznie się zgadzali, a potem i tak nic się w tej kwestii nie zmieniało. Zawsze grałem pod presją, bo robiłem coś, do czego nie byłem przyzwyczajony tylko dlatego, że nikt inny nie chciał się tego podjąć. To wszystko miało ogromny wpływ na to, jak grałem.

Teraz w Gambit Esports otrzymałem rolę, którą chciałem mieć i do której zawsze byłem przyzwyczajony. Nareszcie mogę powiedzieć, że gram na pozycji, na której chciałem grać. Problemem jest jednak to, że muszę muszę odświeżyć swoją pamięć, przypomnieć sobie wszystkie rzeczy i naprawić swoje błędy, które przez to popełniam. Mimo wszystko czuję, że każdego dnia staję się coraz lepszy w mojej roli.

Znów znalazłeś się z Andreyem "B1ad3m" Gorodenskiym w jednej drużynie. Tym razem jednak nie występuje on już w roli gracza, a trenera. Jak wygląda wasza współpraca?

To jest coś niesamowitego. Grałem z nim łącznie przez jakieś siedem lat, więc znamy się perfekcyjnie i wiemy czego możemy od siebie oczekiwać. Wiem doskonale jakiego zachowania B1ad3 wymaga od nas zarówno w grze, jak i poza nią. Bardzo ciesze się, że mogę z nim znów współpracować.

W Gambit występuje także 16-letni Sergey "Ax1Le" Rykhtorov, czyli gracz bez doświadczenia, który został rzucony na głęboką wodę. Co możesz powiedzieć na jego temat po paru tygodniach wspólnej gry?

Ax1Le jest strasznie młody i wydaje mi się, że jest niesamowicie utalentowany i zdecydowanie powinien cały czas pracować nad tym, żeby wykorzystywać swój talent w pełni. Z pewnością powinien zdobyć więcej doświadczenia w wielu kwestiach. Nawet, gdy przyjechaliśmy na miejsce do Katowic, Ax1Le założył opaskę umożliwiającą mu wejście do ESL Areny na prawą rękę, a przecież to właśnie tą ręką trzyma myszkę i opaska przeszkadzałaby mu przy większości ruchów. Dlatego uważam, że on nadal potrzebuje nabrać doświadczenia praktycznie w każdej kwestii. Myślę jednak, że któregoś dnia stanie się naprawdę fantastycznym graczem.

Przegraliście swój pierwszy mecz z zawodnikami Syman Gaming, a w decydującym spotkaniu znów mieliście niemałe problemy, żeby ich ograć. Co poszło nie tak?

Po pierwsze trzeba zaznaczyć, że to nie jest tak słaby zespół, jak wszyscy uważają. Wiem, że ludzie naprawdę nie doceniają drużyn z regionu CIS, ale Syman grało przyzwoicie i to zdecydowanie były dla nas trudne spotkania. Udało nam się jednak poprawić błędy na Trainie i dzięki temu zdołaliśmy wygrać tę grę. Na Duscie2 było o wiele łatwiej, bo to była nasza mapa. Jednakże zagraliśmy fatalnego Mirage'a. Z jakiegoś powodu bardzo się spięliśmy i przegrywaliśmy strasznie głupie rundy. Sporo spraw nas po prostu przerosło i nie daliśmy rady.

Na ten moment jesteś na dwumiesięcznym okresie próbnym w Gambit Esports. Myślisz, że ostateczny wynik na Minorze zdecyduje o tym, czy zostaniesz w drużynie?

Szczerze mówiąc to nie mam zielonego pojęcia. Wiesz jak to jest w esporcie, możesz trenować z drużyną nawet przez miesiąc, osiągając świetne wyniki, a potem przyjeżdżasz na turniej i grasz wręcz okropnie. Nie wiem czy organizacja podejmie decyzję na podstawie tego jednego turnieju. Wiem tyle, że mam podpisany kontrakt na dwa miesiące i dopiero po tym okresie dowiem się co będzie dalej. Na razie daję z siebie wszystko, ale wszystko może się zdarzyć.

Czujesz się pewnie odnośnie tego, czy organizacja postanowi przedłużyć z tobą kontrakt?

Oczywiście, że czuję się pewnie. Naprawdę staram się robić, co tylko mogę. Pokazuję się z jak najlepszej strony i daję z siebie wszystko. Na pewno to zauważają i mam nadzieję, że wezmą pod uwagę mój wysiłek, gdy będa podejmować ostateczną decyzję co do mojej osoby.

Po odejściu Abaya "Hobbita" Khasenova i Daurena "AdreNa" Kystaubayeva Gambit musi przebudować drużynę. Myślisz, że dwa miesiące to wystarczająco dużo czasu, żeby to zrobić?

Dwa miesiące na przebudowę drużyny to zdecydowanie za mało, ale z pewnością to wystarczająco dużo czasu na podjęcie decyzji w kwestii ostatecznego wyglądu składu. Myślę, że w dwa miesiące można dobrze ocenić potencjał, zdecydować czy to właśnie takich graczy chcesz w swoim zespole i czy to z nimi chcesz budować jakiś długoterminowy projekt.

Co sądzisz na temat swojego jutrzejszego przeciwnika, czyli Winstrike? Po waszym niezbyt dobrym starcie coraz więcej osób uważa Winstrike za faworyta w tym meczu.

Szczerze, nie oglądałem jeszcze ich gier. Najpierw muszę to wszystko nadrobić, obejrzeć demka i porozmawiać o tym z resztą drużyny. Mimo wszystko wiem, że mają świetnych zawodników, którzy są naprawdę doświadczeni. Trzeba pamiętać, że raz udało im się awansować do Legends Stage, a każdy z nich, za wyjątkiem Davida "n0rb3r7a" Danielyana, grał już na Majorach. Postaramy się zrobić co w naszej mocy, żeby wygrać i już teraz wiem, że będzie to świetne spotkanie.


Faza pucharowa CIS Minor Championship Katowice 2019 rozpocznie się już jutro o godzinie 10:00. Najpierw czeka nas pojedynek Team Spirti z AVANGAR, natomiast spotkanie Gambit Esports z Winstrike Team zaplanowane zostało na godzinę 13:30. Transmisja z CIS Minor Championship Katowice 2019 wraz z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska.