mousesports było najwyżej sklasyfikowaną w rankingu HLTV formacją, która przystąpiła do rywalizacji na europejskim Minorze przed Intel Extreme Masters Katowice 2019. W ostatnim zestawieniu przed startem tych rozgrywek międzynarodowa piątka uplasowała się bowiem na wysokiej, czwartej lokacie. Nic więc dziwnego, że ekipa była stawiana w roli faworyta do awansu na główną imprezę. Tymczasem Chris "chrisJ" de Jong i jego kompani sprawili ogromną niespodziankę, odpadając z Minora już na etapie fazy grupowej.

Po klęsce z Valiance & Co zawodnicy mouz nie kryli swojego rozczarowania, dając upust emocjom w mediach społecznościowych. Jednym z pierwszych graczy, który zabrał głos był Martin "STYKO" Styk. – Nie wiem co tutaj napisać, tak więc po prostu odpuszczę media społecznościowe na jakiś czas i zorientuję się, co wydarzy się w przyszłości. Dno, naprawdę. To jest niewybaczalne – zakończył Słowak.  

Miikka "suNny" Kemppi otwarcie przyznał, że on i jego kompani byli zbyt pewni siebie. Może nawet za bardzo. – Dzisiaj bez żartów. Tak to jest, gdy jako zespół pozwolisz sobie na poczucie się zbyt komfortowo. Jesteśmy teraz cholernie słabi i nie wykonaliśmy wystarczająco dużo pracy przed Minorem – wyjaśnił suNny. – Nie wiem jakie będzie rozwiązanie naszych problemów, zobaczymy. Trzymam teraz kciuki za moich kolegów z Finlandii.

Swoje trzy grosze do pomeczowej dyskusji wtrącił również Robin "ropz" Kool. – Chciałbym napisać kilka słów, by opisać naszą aktualną sytuację, ale w tym momencie panuje tak duże rozczarowanie i zamieszanie, że trudno mi o czymkolwiek pomyśleć. Przepraszam wszystkich naszych kibiców, na pewno nadejdą lepsze czasy.

Jaka przyszłość czeka mousesports? Czy w szeregach europejskiego składu dojdzie do kolejnych roszad personalnych? Tego powinniśmy dowiedzieć się już w najbliższych tygodniach.

Tymczasem Valiance & Co już jutro stanie do półfinałowego boju z ENCE eSports. Transmisja z Europe Minor Championship Katowice 2019 wraz z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska. Więcej szczegółowych informacji na temat polskich rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej.