Valiance & Co wyeliminowane z europejskiego Minora! W zakończonym przed chwilą półfinale drabinki przegranych ekipa Rokasa "EspiranaTo" Milasauskasa po zaciekłej walce na trzech mapach uległa Teamowi Vitality i straciła przez to szansę na występ w Fazie Nowych Pretendentów. Zachodnioeuropejska drużyna weźmie natomiast udział w meczu z gorszym uczestnikiem walki North z ENCE eSports o udział w Majorze.

Team Vitality 2 : 1 Valiance & Co

(Minor EU – półfinał LB)
13 4 Cache 11 16
9 5
16 10 Dust2 5 13
6 8
16 9 Inferno 6 14
7 8

Przez całą pierwszą połowę starcia na Cache'u prowadzili zawodnicy Valiance & Co. Po wygranej pistoletówce doliczyli oni na swoje konto pięć kolejnych rund, po czym pozwolili rywalom na zgarnięcie czterech punktów, przez co połówka zakończyła się korzystnym dla Nemanji "huNtera" Kovača wynikiem 11:4. Po zamianie stron Vitality zatriumfowało w pistol-rundzie, a następnie po trzech stratach rozpoczęło kontratak. Z każdą kolejną minutą przewaga Valiance topniała, aż w końcu od rywali dzielił ich jeden punkt. W tym momencie Rokas "EspiranTo" Milasauskas i jego koledzy postanowili zatrzymać comeback rywali i zgarniając dwa oczka zakończyli pojedynek na Cache'u.

Pierwsze dwie rundy podczas pojedynku na Duście2 zostały zdobyte przez drużynę Nemanji "nexy" Isakovića. Następnie pałeczkę przejął Team Vitality, który prędko doliczył na swoje konto dziewięć oczek z rzędu. Francuzi i Brytyjczyk po chwili jeszcze trzy razy ulegli przeciwnikom, lecz zgarniając ostatni punkt w połówce mogli się pochwalić przewagą 10:5. W drugiej części pojedynku Valiance pokonało rywali w pistoletówce i rundzie force, a po dwóch kolejnych stratach znowu dwukrotnie stanęło nad zachodnioeuropejskim zespołem. Mathieu 'ZywOo" Herbaut i spółka zgarnęli następne cztery oczka, po czym oddali taką samą ich liczbę przeciwnikom. Ostatecznie jednak to francusko-brytyjska formacja wygrała na drugiej mapie 16:13.

Początek walki na decydującym Inferno był wyrównany. Najpierw Valiance zgarnęło pistoletówkę i force'a, a następnie ich rywale doprowadzili do remisu i wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Później prawie do końca połówki obie ekipy szły praktycznie łeb w łeb, a przed samą zamianą stron Dan "apEX" Madesclaire i jego koledzy powiększyli swoją przewagę do trzech oczek. Druga część pojedynku rozpoczęła się od triumfu Vitality w pistoletówce, lecz rywale tej drużyny nie zamierzali odpuścić i szybko doprowadzili do wyniku 10:10, a później uzyskali dwupunktową przewagę. Pod koniec meczu ponownie żadna z ekip nie potrafiła uzyskać znaczącego prowadzenia. Ostatecznie zwyciężył zespół Alexa "ALEXa" McMeekina, który na trzeciej mapie pokonał rywali wynikiem 16:14.

Już niebawem poznamy pierwszą drużynę z europejskiego Minora, która zapewni sobie awans na Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major. Na serwerze pojawią się bowiem North i ENCE eSports. To oraz wszystkie pozostałe spotkania wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.