fot. ESL/Helena Kristiansson

Astralis i Liquid pewne gry w półfinale iBUYPOWER Masters 2019

O problemach, przez które mecze iBUYPOWER Masters 2019 opóźniły się aż o cztery godziny, pisać ponownie nie będziemy – wystarczy wejść pod ten adres. Skupmy się bowiem na samych spotkaniach, bo tam prym nadal wiodą dwie najlepsze ekipy ubiegłego roku.

Astralis i Team Liquid, bo oczywiście o nich tu mowa, już teraz mogą być pewne gry w półfinale zawodów i do osiągnięcia tego celu potrzebowały zaledwie dwóch starć. Wyższość Duńczyków musiały uznać zarówno compLexity Gaming, jak i Cloud9, z kolei ekipa z Ameryki Północnej rozprawiła się z Luminosity Gaming i Ghost Gaming. Niemniej warto pamiętać, że o ile w przypadku piątki ze Skandynawii nadal mamy do czynienia dokładnie z tym samym składem, tak TL niedawno wymieniło zarówno trenera, jak i jednego zawodnika, przez co nie było do końca pewne czy drużyna ta nadal będzie w stanie prezentować taki poziom, jak wcześniej.

Na drugim biegunie znalazło się wspomniane compLexity, któremu niedawne roszady najwyraźniej nie posłużyły. Jordan „n0thing” Gilbert wraz z kolegami przegrali oba swoje pojedynki, w tym także den decydujący z Fnatic, i dla nich przygoda z LA dobiegła już końca. Co ciekawe, już niedługo podobny los może spotkać FaZe Clan, bo międzynarodowa formacja niespodziewanie przegrała na inaugurację z o wiele niżej notowanym Ghost Gaming, chociaż w pewnym momencie była już o krok od zwycięstwa. Teraz podopieczni Janko „YNk-a” Paunovicia o ligowy byt powalczą z Luminosity.

Komplet wyników pierwszego dnia prezentuje się następująco:

19 stycznia

Grupa A

22:55 Astralis 16:3 compLexity Gaming Dust2
20 stycznia

Grupa A

00:40 Fnatic 7:16 Cloud9 Overpass

Grupa B

00:50 Team Liquid 16:11 Luminosity Gaming Mirage

Mecz wygranych grupy A

02:35 Astralis 16:9 Cloud9 Mirage

Grupa B

03:00 FaZe Clan 14:16 Ghost Gaming Train

Mecz przegranych grupy A

04:05 compLexity Gaming 14:16 Fnatic Train

Mecz wygranych grupy B

04:50 Team Liquid 16:8 Ghost Gaming Inferno

Kolejne mecze już dziś od godziny 19:00. Po więcej informacji na temat iBUYPOWER Masters 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwa miejsca, czterech chętnych – dziś ostatni dzień Minorów dla Europy i CIS

AVANGAR i ENCE eSports mogą być już pewne gry na Intel Extreme Masters Katowice 2019. Dziś natomiast przepustkę na pierwszego w tym roku Majora wywalc...