fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Spirit zagra na Majorze po raz drugi! Dima i spółka pewni gry na IEM Katowice 2019

Team Spirit zapewnił sobie drugi w historii i jednocześnie drugi z rzędu awans na Majora! W finale drabinki przegranych Minora CIS rosyjsko-ukraiński skład ostatecznie okazał się lepszy od Winstrike Teamu, dzięki czemu może być pewny gry na Intel Extreme Masters Katowice 2019. Z kolei jego rywale powalczą o ten przywilej jeszcze podczas turnieju play-in.

Winstrike Team 1 : 2 Team Spirit

(Minor CIS – finał LB)
16 7 Nuke 8 14
9 6
6 5 Overpass 10 16
1 6
9 6 Dust2 9 16
3 7

Mimo że Nuke był wyborem Winstrike, to początkowo o wiele lepiej na tej mapie prezentowało się Spirit. Duża w tym zresztą zasługa Vadima „DavCosta” Vasilyeva, który kilkukrotnie zapewniał swojej ekipie kolejne rundy niemalże w pojedynkę. Niemniej przy wyniku 6:2 rywale TS wzięli się wreszcie w garść i zaczęli gonić wynik, a w pewnym momencie sami nawet wysunęli się na prowadzenie. Ale tylko na moment, bo kilka ostatnich minut należało do podopiecznych Nikolaya „Certusa” Poluyanova, dzięki czemu to właśnie oni schodzili na przerwę ze skromną, jednopunktową przewagą. Po zmianie stron wzrosło ono jeszcze o kilka oczek, ale dla Spirit były to tylko miłe złego początki – wszystko dlatego, że między 20. a 26. rundą na serwerze niepodzielnie rządziło Winstrike i bardzo szybko z goniącego zmieniło się w gonionego. Taki obrót spraw był dla DavCosta i spółki sporym zaskoczeniem, przez co mimo usilnych prób zdołali co najwyżej otrzeć się o dogrywkę, by finalnie przegrać 14:16.

Jeżeli ktoś liczył na zamknięcie tego meczu w zaledwie dwóch mapach, to musiał się srogo rozczarować. Na Overpassie istniała bowiem tylko jedna drużyna i było nią Spirit, które tylko przez krótką chwilę pozwoliło sobie na fragment nieco słabszej gry, przez który końcowy rezultat był mnie okazały niż się wydawało. A należy pamiętać, że zawodnicy Certusa zatriumfowali w stosunku aż 16:6! Ale nie mogło być inaczej, zwłaszcza gdy zdamy sobie sprawę, że Aurimas „Kvik” Kvakšys, który na pierwszej mapie był jednym z mocniejszych punktów Winstrike, tym razem ustrzelił zaledwie… trzy fragi. I na dobrą sprawę nie ma co tu więcej dodawać – członkowie Spirit wygrali w pełni zasłużenie i do decydującego starcia na Duscie2 mogli przystąpić w naprawdę dobrych nastrojach.

Ten jednak bardzo szybko musiał minąć, bo po takim blamażu Winstrike pojawiło się na mapie trzeciej zaskakująco zdeterminowane. Niemniej determinacji tej starczyło tylko na cztery pierwsze potyczki, po których Spirit powróciło do tego, co prezentowało nam już na Overpassie. Rosyjsko-ukraiński skład zanotował nawet serię dziewięciu wygranych z rzędu rund, dzięki której, nawet mimo nieco słabszej końcówki, kończył on pierwszą połowę z prowadzeniem 9:6. Po zmianie stron obraz pojedynku nie uległ już zmianie, a Spirit spokojnie doprowadziło mecz do szczęśliwego dla siebie zakończenia wynikiem 16:9.

Końcowa klasyfikacja CIS Minor Championship Katowice 2019 prezentuje się następująco:

1. AVANGAR 30 000 $ IEM Katowice 2019
2. Team Spirit 15 000 $ IEM Katowice 2019
3. Winstrike Team 5 000 $ Play-in Minora
4. Gambit Esports
5-6. pro100, Syman Gaming
7-8. Nemiga Gaming, Runtime.gg
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wyraźna różnica między czołówką a dolną częścią tabeli po pierwszym tygodniu LCK

Dzisiaj zakończyła się pierwsza kolejka League of Legends Champions Korea, czyli największych rozgrywek LoL-a w Korei Południowej. Po serii dziesięciu...