fot. Quickfire/Jak Howard

NAF z tytułem MVP iBUYPOWER Masters 2019

Za nami pierwszy turniej lanowy, stanowiąc dla niektórych ekip jeden z ostatnich etapów przygotować do zbliżającego się Majora. Mowa tutaj o iBUYPOWER Masters 2019, w finale którego dość niespodziewanie Team Liquid ograł mocarne Astralis, przerywając tym samym trwającą wiele miesięcy klątwę. Nic więc dziwnego, że tytuł MVP imprezy otrzymał jeden z członków północnoamerykańskiej formacji, Keith „NAF” Markovic.

Kanadyjczyk od momentu ubiegłorocznych przenosin do Liquid stał się wiodącą postacią zespołu, której wpływ na kolejne osiągane przez zespół sukcesy był nie do podważenia. Zresztą, nie bez powodu eksperci serwisu HLTV umieścili go na szóstym miejscu listy najlepszych graczy minionego roku. Także w Los Angeles to właśnie on prezentował się najlepiej i tylko w inauguracyjnym meczu z Luminosity Gaming nie udało mu się osiągnąć ratingu przewyższającego poziom 1,00. W kolejnych meczach jednak dokonywał już tego bez problemu, a w finale z Astralis zapewnił swojej drużynie kilka ważnych punktów, dzięki czemu to właśnie ona zgarnęła główną nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów. Markovic fragował najczęściej oraz ginął najrzadziej i rok 2019 zaczął od pierwszego, ale zapewne nie ostatniego indywidualnego sukcesu.

Dla NAF-a jest to już czwarte tego typu wyróżnienie w karierze. W 2017 roku, jeszcze jako gracz Renegades, otrzymał podobną nagrodę za swój występ podczas StarLadder i-League Shanghai Invitational, zaś w roku ubiegłym uhonorowano go dzięki jego postawie podczas cs_summit 2 i SuperNova Malta 2018.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
AGO

Dwa mecze AGO w United Masters League, spotkanie x-komu w Pixel.bet Brawl

Trzeci tydzień stycznia zaczynamy od trzech spotkań polskich formacji na międzynarodowej arenie, które mogą być dobrą odskocznią od emocji związanych...