fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Renegades i MVP PK z awansem do play-offów azjatyckiego Minora

Renegades i MVP PK to dwie pierwsze drużyny, które już teraz mogą być pewne gry w fazie pucharowej rozgrywanego w Katowicach azjatyckiego Minora. Obie ekipy w meczach wygranych swoich grup musiały mierzyć się w swoistych krajowych derbach i finalnie wyszły z tych potyczek zwycięsko.

Jako pierwsi ręce w górę w geście triumfu mogli wznieść reprezentanci MVP PK, którzy z rodakami z GOSU rozprawili się w dwóch mapach. Początkowo jednak zanosiło się, że może skończyć się na trzech potyczkach, bo jeszcze na Mirage’u oba zespoły stoczyły naprawdę wyrównany pojedynek, do rozstrzygnięcia którego potrzebne było aż 30 rund. Inaczej wyglądało to natomiast na wybranym przez Keun-chula „solo” Kanga i jego kolegów Nuke’u, gdzie praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty MVP niepodzielnie rządziło na serwerze i pozwoliło oponentom na ugranie zaledwie pięciu oczek.

Pełne emocji było natomiast starcie Renegades z Grayhound Gaming, bo tam do końca nie było pewne kto wygra, ani też ile map będzie potrzebne, aby to ostatecznie rozstrzygnąć. Wszystko zaczęło się od Cache’a, gdzie od początku aż do końca obie drużyny grały punkt za punkt i tylko szczęściu oraz swojemu doświadczeniu Sean „Gratisfaction”‚ Kaiwai i spółka mogą zawdzięczać zwycięstwo 16:14. Z kolei na Mirage’u nie udało się zamknąć wszystkiego w regulaminowym czasie gry i to mimo faktu, że Renegaci schodzili na przerwę z prowadzeniem 12:3. Koniec końców doszło jednak do dogrywki i dopiero po niej podopieczni Aleksandara „kassada” Trifunovicia mogli świętować awans.

Komplet wyników 2. serii spotkań prezentuje się następująco:

22 stycznia

Mecz wygranych grupy A

12:20 Renegades 2:0 Grayhound Gaming
Cache 16:14
Mirage 19:17

Mecz wygranych grupy B

12:20 MVP PK 2:0 GOSU
Mirage 16:14
Nuke 16:5

Asia Minor Championship Katowice 2019 powróci już jutro o godzinie 10:00, gdy Aequus Club zagras z CyberZen, zaś Beyond Esports podejmie ViCi Gaming. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team Secret Nisha

Secret pewne miejsca na podium The Chongqing Major

Świetnie wieści płyną do nas z Chin, gdzie rozgrywany jest drugi Major trwającego sezonu Dota Pro Circuit. Miejsce w najlepszej trójce The Chongqing M...