fot. ESL/Damian Gątkiewicz

CyberZen i ViCi pozostają w grze o play-offy azjatyckiego Minora

Aequus Club i Beyond Esports od samego początku uchodziły na dwie najsłabsze drużyny azjatyckiego Minora, nic dziwnego więc, że to właśnie one jako pierwsze pożegnały się z Katowicami. O eliminacji Izraelczyków przesądziła porażka z CyberZen, natomiast Tajowie odpadli po przegranej z ViCi Gaming.

W grupie A o swój dalszy byt rywalizowały Aequus Club oraz CyberZen i bez wątpienia faworytami tego pojedynku byli gracze z Chin. Niespodziewanie jednak pierwsza mapa, Mirage, rozpoczęła się od bezdyskusyjnej dominacji Izraelczyków, którzy w pewnym momencie prowadzili już 7:0, ale z uwagi na nieco gorszą późniejszą postawę tuż przed przerwą mieli już tylko trzy punkty przewagi. Co więcej, po zmianie stron CZ podjęło jeszcze rozpaczliwą próbę combacku, by na swoje nieszczęście polec finalnie dopiero przy wyniku 14:16. BingYuan „tb” Li i spółka odbili to sobie jednakże na Inferno, gdzie role się odwróciły – piątka z Bliskiego Wschodu goniła, zaś ta z Dalekiego Wschodu uciekała. Koniec końców to CyberZen zatriumfowało 16:9 i o wszystkim zadecydować  miał Train. A tam było już jednostronnie, bo zawodnicy z Chin pozwolili przeciwnikom tylko na okazjonalną zdobycz, by samemu wygrać aż 16:6.

O wiele szybciej ze swoimi rywalami rozprawili się gracze ViCi Gaming, którzy ani na Mirage’u, ani też na Inferno nie pozwolili sobie na stratę większą niż osiem punktów. Zresztą, już pierwsza mapa udowodniła, że Beyond Esports będzie mieć poważne problemy – Tajowie po stronie atakującej byli kompletnie bezsilni i na przerwę schodzili z aż siedmiopunktową stratą, a po przejściu do defensywy zdziałali niewiele więcej. W efekcie do drugiej potyczki przystępowali po przegranej w stosunku 7:16, co nie miało raczej zbyt dobrego wpływu na ich morale. Dlatego też, pomimo dość ospałego początku, Andrew „kaze” Khong i spółka szybko przejęli inicjatywę i jeszcze przed rozpoczęciem drugiej połowy z nawiązką odrobili wszystkie straty, bo następnie w kilkanaście minut zatriumfować 16:8. Tym samym ViCi gra dalej, a dla Beyond marzenia o Majorze właśnie się skończyły.

Komplet wyników 3. serii spotkań prezentuje się następująco:

23 stycznia

Mecz przegranych grupy A

10:00 Aequus Club 1:2 CyberZen
Cache 16:14
Mirage 8:16
Train 6:16

Mecz przegranych grupy B

10:00 Beyond Esports 0:2 ViCi Gaming
Mirage 7:16
Inferno 8:16

Już za chwilę kolejne mecze – Grayhound Gaming podejmie CyberZen, zaś GOSU zmierzy się z ViCi Gaming. Wybrane spotkania wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bizon, celownik skośny i snowbike zawitały na serwery testowe PUBG!

Nie tak dawno temu deweloperzy PlayerUnknown's Battlegrounds wprowadzili do swojej produkcji zupełnie nową lokację, czyli Vikendi. Zimowa mapa o wymia...