Zmagania żeńskich drużyn Counter-Strike: Global Offensive raz jeszcze staną się częścią Intel Extreme Masters w Katowicach! Zapowiedziano właśnie kolejną edycję Intel Challenge Katowice, które zorganizowane zostanie wspólnie przez ESL, Anykey oraz firmę Intel.

O nagrody z puli wynoszącej 50 000 dolarów powalczy w sumie osiem drużyn, a na ten moment znamy jednego uczestnika. Bezpośrednie zaproszenie na zawody już teraz otrzymały reprezentantki Dignitas, które sięgnęły po trofeum ICK w 2018 roku. Pozostałe sloty zajmą natomiast formacje z otwartych kwalifikacje online.

Rozgrywki prowadzące do zmagań w stolicy Górnego Śląska obejmą w sumie cztery kontynenty: Europę, Azję, Amerykę Północną i Amerykę Południową. O ile Stary Kontynent będzie miał do zgarnięcia aż cztery sloty, to w przypadku trzech pozostałych regionów do wygrania będzie po jednym miejscu na Intel Challenge Katowice 2019.

Harmonogram europejskich kwalifikacji przedstawia się następująco:

  • 25 stycznia – kwalifikacje #1,
  • 28 stycznia – kwalifikacje #2,
  • 30 stycznia – kwalifikacje #3,
  • 2 lutego – kwalifikacje #4.

Michał Blicharz, Vice President ds. Pro Gamingu w ESL skomentował ogłoszenie piątej już edycji Intel Challenge Katowice w następujący sposób:

Skoro każdy może brać udział w turniejach organizowanych przez ESL, to uważamy, że nie ma powodu, by kobiety nie mogły być mistrzyniami na największych zawodach. Wspólnie z firmą Intel stworzyliśmy Intel Challenge, by promować żeńskie wzorce w esporcie i z nadzieją, że pojawi się jeszcze więcej inspirujących kobiet, które będą należały do światowej czołówki.

Intel Challenge Katowice 2019 odbędzie się 28 lutego - 2 marca. Szczegółowe informacje na temat Intel Extreme Masters Katowice 2019 możecie  znaleźć na oficjalnej stronie imprezy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a niektóre rodzaje wejściówek wciąż są dostępna na ticketmaster.pl.