To nie żart – Giants Software, czyli producent gier z serii Farming Simulator ogłosił profesjonalną ligę w najnowszą odsłonę swojego flagowego produktu. Rozgrywki znane wcześniej jako Farming Simulator Championship od dzisiaj przyjmą nazwę Farming Simulator League.

Będą to największe zawody w esportowej historii Farming Simulator, gdyż w puli nagród Farming Simulator League znajduje się kwota 250 tysięcy dolarów. W ramach ligi odbędzie się dziesięć turniejów, w tym m.in. podczas gamescomu oraz Paris Games Week. Zawodnicy będą rywalizowali w trzyosobowych zespołach. Na turniejach drużyny będą zdobywały punkty, które później zadecydują o tym, czy zakwalifikują się na finały ligi. Te zaplanowane są na lato przyszłego roku i odbędą się w ramach FarmConu.

Dyrektor generalny Giants Software, Christian Ammann, w następujący sposób odniósł się do ogłoszenia startu rozgrywek:  – W naszej firmie mamy wielu entuzjastów esportu, którzy nie mogą się doczekać, aby pokazać światu, że rolnictwo może jednocześnie stanowić zarówno rozrywkę jak i rywalizację. Sądzimy, że znaleźliśmy odpowiednie połączenie pomiędzy prawdziwym rolnictwem a przyjemnością płynącą z grania, tak aby upewnić się, że każdy będzie dobrze się bawił. 

Liga będzie wspierana przez wielkie światowe marki takie jak Intel czy Logitech. Producent gry zapewnia, że już wkrótce przekaże nieco więcej informacji na temat Farming Simulator League.