STS
fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Asia Minor: Grayhound i ViCI uzupełniają grono półfinalistów

Znamy już komplet półfinalistów rozgrywanego w Katowicach azjatyckiego Minora. Do MVP PK i Renegades, które awans zagwarantowały sobie już wczoraj, dołączył dziś Grayhound Gaming i ViCi Gaming – ten pierwszy zespół po ciężkim pojedynku ograł CyberZen, drugi natomiast bez większych problemów poradził sobie z GOSU.

W przypadku Grayhound Gaming i CyberZen możemy mówić o drugim już pojedynku na przestrzeni ostatnich dwóch dni. Poprzednim razem wygrana padła łupem formacji z Antypodów, toteż nic dziwnego, że to właśnie ona zanotowała o wiele lepszy start. Chris „dexter”‚ Nong wraz z kolegami, mimo konieczności gry po stronie atakującej, prowadzili już 5:0, ale potem ich przeciwnicy z Chin znaleźli wreszcie skuteczny sposób na zwarcie szyków obronnych. W efekcie to CZ schodziło na przerwę ze skromną, wynoszącą jedno oczko przewagą, ale po przejściu do ofensywy nagle przestało istnieć. To natomiast była woda na młyn Grayhound, które powróciło na zwycięską ścieżkę i finalnie zwyciężyło na Overpassie 16:12. Kilka chwil później na Inferno ponownie byliśmy świadkami wyrównanej rywalizacji, chociaż tym razem role się odwróciły – lepiej zaczęła piąta z Chin, zaś piątka z Australii ją goniła. Odwrotny był też wynik, bo mimo usilnych prób dexter i spółka nie doprowadzili do dogrywki, przegrywając rzutem na taśmę 14:16. O wszystkim zadecydować miał więc Mirage, gdzie… nadal oglądaliśmy niezwykle wyrównane starcie. Obie ekipy bezustannie szły ze sobą łeb w łeb, rzadko kiedy pozwalając oponentowi na zyskanie większej przewagi. Los awansu ważyły się praktycznie do ostatniej rundy, po której ręce w górę w geście triumfu mogli wznieć gracze Grayhound.

Rachunki do wyrównania miały także GOSU i ViCi Gaming, które mierzyły się ze sobą już wczoraj. Wówczas górą byli Koreańczycy, którzy i tym razem mieli chrapkę na sukces, ale bardzo szybko jasnym stało się, że ich chińscy rywale już ich nie zlekceważą. Co więcej, to właśnie Andrew „kaze” Khong i spółka weszli w ten mecz o wiele lepiej, dzięki czemu szybko wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. I chociaż do przerwy tej różnicy nie udało się utrzymać, to i tak gracze z Państwa Środka nie mieli powodów do narzekań – te pojawiły się dopiero po przerwie, gdy GOSU odrobiło stratę i to z nawiązką. Wówczas zrobiło się nerwowo i dopiero w ostatniej chwili ViCi uniknęło dogrywki, wygrywając 16:13. Dodatkowe rundy były natomiast potrzebne na Trainie, gdzie koreańska piątka po udanej pierwszej połowie o wiele gorzej zaprezentowała się w ataku. Wobec tego rozegrano overtime, a w nim ponownie zatriumfowali kaze wraz z kolegami, którzy tym samym przypieczętowali swój awans do play-offów.

Komplet wyników 4. serii spotkań prezentuje się następująco:

23 stycznia

Decydujący mecz grupy A

13:30 Grayhound Gaming 2:1 CyberZen
Overpass 16:12
Inferno 14:16
Mirage 16:12

Decydujący mecz grupy B

13:30 GOSU 0:2 ViCi Gaming
Mirage 13:16
Train 17:19

Asia Minor Championship Katowice 2019 powróci już jutro o godzinie 10:00, gdy Renegades zagra z ViCi Gaming, zaś MVP PK podejmie Grayhound Gaming. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Obrońcy tytułu sprzed roku zagrają na ESL One Cologne

Natus Vincere powalczy o obronę tytułu mistrzowskiego podczas ESL One Cologne. Ekipa Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva – gracza uznanego niedawno przez...