STS
fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Renegades o krok od IEM Katowice 2019

Renegades potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa, by zagwarantować sobie udział w Intel Extreme Masters Katowice 2019. Zespół z Australii rodem ograł dziś w półfinale górnej drabinki azjatyckiego Minora ViCi Gaming i już jutro zmierzy się z triumfatorem pojedynku pomiędzy MVP PK a Grayhound Gaming.

Renegades 2 : 1 ViCi Gaming

(Asia Minor – półfinał UB)
11 4 Mirage 11 16
7 5
16 14 Inferno 1 5
2 4
16 9 Train 6 7
7 1

Wygrana pistoletówka nie zawsze gwarantuje udane wejście w mecz – boleśnie przekonało się o tym Renegades, które już w 3. rundzie ustąpiło pola swoim rywalom. Piątka z Antypodów nie odzyskała inicjatywy już do końca pierwszej połowy, w międzyczasie powiększając swój dorobek o zaledwie dwa oczka. ViCi natomiast pewnie parło przed siebie, skutecznie odpierając dość niemrawe ataki przeciwnika i na przerwę schodziło z prowadzeniem 11:4. Po zmianie stron role się jednak odwrócił, a podopieczni Aleksandara „kassada” Trifunovicia rozpoczęli walkę o comeback. I świetnie im to wychodziło, bo kilkanaście minut później zbliżyli się oni do oponentów na odległość zaledwie jednego oczka. Na ich nieszczęście to jednak było wszystko, na co było ich stać. W ostatniej chwili ViCi przebudziło się bowiem, wyprowadzając kilka celnych ciosów i ustalając wynik meczu na 16:11.

Na odpowiedź ze strony Renegades nie trzeba było długo czekać. Zawodnicy kassada po porażce na własnej mapie powrócili z podwójną motywacją na Inferno, gdzie dosłownie przejechali się po rywalu niczym walec. Dość powiedzieć, że ViCi w roli terrorystów zdobyło zaledwie jedną rundę i najczęściej nie było w stanie nawet podłożyć bomby. Zresztą, rezultat 14:1, który tablica wyników wskazywała podczas przerwy, mówi sam za siebie. Po przejściu do defensywy piątka z Chin podjęła jeszcze rozpaczliwą próbę powrotu, ale nie miała po swojej stronie żadnych argumentów. Nawet zdobyta pistoletówka nie zdała jej się na zbyt wiele, bo ekipa z Antypodów potrzebowała zaledwie dwóch oczek, które też bardzo dopisała do swojego dorobku. Zwycięstwo Renegades w stosunku 16:5 stało się faktem.

Ostatnią mapą tego starcia był Train, gdzie mimo wcześniejszego niepowodzenia i przegranej rundy pistoletowej lepiej wystartowało ViCi. Andrew „kaze” Khong i spółka prowadzili już 5:1, ale na swoje nieszczęście najczęściej pozwalali oponentom na podłożenie paki i to zemściło się na nich w późniejszej fazie meczu. Renegades uzbierało bowiem wreszcie odpowiednie fundusze i zaczęło swój koncert, odrabiając wszystkie straty z nawiązką. Australijczycy najpierw doprowadzili do remisu i jeszcze przed zmianą stron zyskali trzypunktową przewagę. W drugiej części pojedynku Joakim „jkaem” Myrbostad wraz z kolegami nadal kroczyli zwycięską ścieżką i bardzo szybko doprowadzili całą potyczkę do końca, wygrywając 16:7.

Już za chwilę kolejny mecz, w którym MVP PK zmierzy się z Grayhound Gaming. To oraz kolejne spotkania oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rogue, EPC oraz PRIDE na czele zestawienia po pierwszej kolejce Ultraligi

Inauguracyjny tydzień Ultraligi zdecydowanie narobił sporo szumu wśród polskich entuzjastów League of Legends. Nareszcie mieliśmy okazję obejrzeć nowo...