STS
fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Grayhound pokonuje MVP PK i zagra w finale drabinki wygranych azjatyckiego Minora

W drugim dzisiejszym półfinale górnej drabinki azjatyckiego Minora naprzeciw siebie stanęły drużyny MVP PK oraz Grayhound Gaming. Australijsko-mongolski zespół wyszedł z tego meczu obronną ręką, co oznacza, że już jutro powalczy z Renegades o miejsce na Intel Extreme Masters Katowice 2019.

MVP PK 1 : 2 Grayhound Gaming

(Asia Minor – półfinał UB)
16 10 Nuke 5 9
6 4
8 5 Cache 10 16
3 6
8 5 Dust2 10 16
3 6

Początek spotkania przebiegał pod dyktando południowokoreańskiej piątki. Sięgnęła ona po zwycięstwo w rundzie pistoletowej i trzech kolejnych. Grayhound Gaming przerwało passę rywala w piątej rundzie, jednak na niewiele się to zdało. Już wkrótce Keun-chul „solo” Kang i spółka ponownie odzyskali kontrolę nad spotkaniem, stopniowo odskakując z wynikiem. Dopiero w jedenastym starciu zespół oparty na czterech Australijczykach zapisał na swoim koncie drugie oczko, a do końca pierwszej połowy dołożył jeszcze trzy. Tym samym przed zmianą stron MVP PK znajdowało się na pięciopunktowym prowadzeniu. Przyspieszone natarcie na dolny bombsite przyniosło Grayhound podłożenie bomby, jednak antyterrorystom udało się ją rozbroić. MVP dość szybko wywalczyło punkt meczowy, jednak przed domknięciem mapy pozwoliło sobie na kilka strat. Ostatecznie Koreańczycy zwyciężyli 16:9.

Druga mapa, Cache, została wybrana przez graczy GG. Nie rozpoczęła się ona jednak po ich myśli, gdyż australijsko-mongolski skład uległ w rundzie pistoletowej. Był on blisko wyprowadzenia kontry w drugiej rundzie, lecz ostatecznie do odpowiedzi na zdobycze MVP doszło dopiero dwie rundy później. Premierowy punkt uskrzydlił Grayhound, które po chwili doprowadziło do wyrównania. W dalszej fazie pierwszej połówki coraz bardziej zarysowywała się przewaga Chrisa „dextera” Nonga i jego kompanów. Trzy zdobyte z rzędu punkty uśpiły czujność Grayhound i pozwoliły MVP na zdobycie piątego oczka. Druga runda pistoletowa z łatwością padła łupem strzelców rodem z Korei Południowej, lecz oponenci szybko rozwiali ich marzenia o powrocie do rywalizacji. Koniec końców Grayhound triumfowało 16:8.

Choć MVP zaliczyło falstart w rundzie pistoletowej, to nie zraziło się niepowodzeniem i zaskoczyło rywala w rundzie z niepełnym wyposażeniem. W następnych kilku potyczkach byliśmy świadkami obustronnej wymiany ciosów, zaś rezultat cały czas oscylował wokół remisu. Po kilkuminutowym chaosie na serwerze, od stanu 5:5 GG wzięło się do roboty i przejęło inicjatywę w pojedynku. W efekcie 43. formacja światowego rankingu przystępowała do zmiany stron z pięciorundową zaliczką. Triumf składu złożonego z czterech australijskich graczy w drugiej rundzie pistoletowej znacznie oddalał koreańską ekipę od pomyślnego zakończenia serii. MVP nie miało pomysłu na zaskoczenie defensywy przeciwnika, co skrzętnie wykorzystywali gracze australijskiej organizacji. Już niedługo mogli oni unieść ręce w geście zwycięstwa, ustalając wynik ostatniej mapy na 16:8.

To koniec dzisiejszych emocji związanych z azjatyckim Minorem. Na godzinę 10 zaplanowane jest jutrzejsze starcie pomiędzy ViCi Gaming a MVP PK. To oraz kolejne spotkania oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

W Katowicach odbędą się dwa turnieje Fortnite'a z łączną pulą 600 000 dolarów!

Gry z gatunku battle royale są jednym z najgorętszych trendów ostatnich miesięcy, a szczególnie dużą popularnością cieszy się produkcja studia Epic Ga...