fot. Turner Sports/ELEAGUE

Porażki FaZe i compLexity pierwszego dnia ELEAGUE CS:GO Invitational 2019

Początek roku to dla FaZe Clanu i compLexity Gaming okres dość rozczarowujący. Obie te ekipy wszak zawiodły podczas iBUYPOWER Masters 2019, wczoraj natomiast przegrały swoje inauguracyjne mecze ELEAGUE CS:GO Invitational 2019.

Bez wątpienia o wiele większą niespodzianką jest przegrana FaZe, które po dwóch wyrównanych mapach musiało uznać wyższość Cloud9. Zresztą, zarówno na Overpassie, jak i na Mirage’u to podopieczni Janko „YNk” Paunovicia musieli gonić rezultat i ani przez moment nie wyglądało na to, by byli zdolni przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Oczywiście comeback, którego dokonali podczas pierwszej potyczki, gdy wrócili z wyniku 3:12, zasługuje na uznanie, ale nie można zapominać, że wcześniej Dauren „AdreN” Kystaubayev i spółka zwyczajnie pozwolili rywalom zyskać tak dużą przewagę.

Do przewidzenia wydawała się z kolei porażka compLexity, które pod koniec ubiegłego roku wymieniło aż dwóch zawodników. I obaj oni wczoraj zawiedli – zarówno Jordan „n0thing” Gilbert, jak i Ricardo „Rickeh” Mulholland kończyli pojedynek z BIG K/D ratio oscylującym w granicach -20. Nic więc dziwnego, że ich rywal z Niemiec, napędzany grą świetnie dysponowanego Owena „smooyi” Butterfielda, także zamknął cały mecz w dwóch mapach. I o ile na Overpassie ekipa coL próbowała jeszcze postawić się oponentom, tak na Cache’u nie podjęła nawet rękawicy, jakby godząc się z czekającym ją losem.

Wyniki pierwszego dnia prezentują się następująco:

25 stycznia

Półfinał drabinki wygranych

20:00 FaZe Clan 0:2 Cloud9
Overpass 15:19
Mirage 16:19
23:00 BIG 2:0 compLexity Gaming
Overpass 16:13
Cache 16:6

Zawody powrócą już dziś o godzinie 20:00, gdy to FaZe Clan podejmie compLexity Gaming. To i pozostałe spotkania wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ELEAGUE na Twitchu. Po więcej informacji na temat ELEAGUE CS:GO Invitational 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Ninjas in Pyjamas

Ninjas in Pyjamas kończy współpracę z kolejnym zawodnikiem Fortnite'a

Nieco ponad miesiąc po zwolnieniu dwóch zawodników i zapowiedzeniu restrukturyzacji dywizji Fortnite, Ninjas in Pyjamas podjęło kolejne kroki. Ze wzgl...