fot. Turner Sports/ELEAGUE

ELEAGUE: n0thing i spółka nadal zawodzą. Znamy pierwszego finalistę

Początek roku w wykonaniu compLexity Gaming nie nastraja kibiców tej formacji zbyt optymistycznie. Legendy londyńskiego Majora najpierw kompletnie nie poradziły sobie podczas iBUYPOWER Masters, a teraz zawiodły także przy okazji ELEAGUE CS:GO Invitational 2019, odpadając już drugiego dnia imprezy.

Pod koniec ubiegłego roku włodarze coL przeprowadzili aż dwie zmiany w sygnowanej przez siebie drużynie – do składu dołączyli Ricardo „Rickeh” Mulholland i Jordan „n0thing” Gilbert. I to właśnie ta dwójka, a zwłaszcza Australijczyk, kompletnie zawiodła w Atlancie, nie dając ekipie nawet cienia szans na awans do kolejnej rundy. Za eliminacją compLexity stoi FaZe Clan, który także ma swoje problemy, ale wczoraj nie stanęły mu one na drodze. Międzynarodowa ekipa męczyła się co prawda niemiłosiernie na Trainie, gdzie niemal pozwoliła rywalom na comeback, ale już na Cache’u rządziła niepodzielnie – tam europejczycy zatriumfowali aż 16:2.

Powody do radości ma natomiast Cloud9, które po niedawnych przetasowaniach także nie zachwycało. Tym razem jednak podopieczni Ronalda „Rambo” Kima zaskoczyli wszystkich i awansowali aż do wielkiego finału! Wyższość formacji z Ameryki Północnej niespodziewanie musiało uznać nawet BIG, czyli jeden z głównych faworytów całej imprezy. Oczywiście o żadnym pogromie nie ma tu mowy, bo obie mapy były niezwykle wyrównane, ale finalnie to właśnie C9 było w stanie postawić tę kropkę nad „i”, której tak brakowało İsmailcanowi „XANTARESOWI” Dörtkardeşowi i spółce. Szczególnie na Cache’u zespół spod znaku dziewiątej chmurki spisał się znakomicie, powracając z wyniku 3:12 i ostatecznie unikając nawet dogrywki.

Komplet sobotnich wyników prezentuje się następująco:

26 stycznia

1. runda drabinki przegranych

20:00 FaZe Clan 2:0 compLexity Gaming
Train 16:12
Cache 16:2

Finał drabinki wygranych

23:00 Cloud9 2:0 BIG
Cache 16:14
Overpass 16:14

Zawody powrócą już dziś o godzinie 20:00, gdy to FaZe Clan podejmie BIG. To i pozostałe spotkania wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ELEAGUE na Twitchu. Po więcej informacji na temat ELEAGUE CS:GO Invitational 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

To jeszcze nie koniec – przed nami walka o ostatnie dwa miejsca na Majorze!

Cztery regionalne Minory już za nami, ale to jeszcze nie koniec emocji. Na Intel Extreme Masters Katowice 2019 nadal pozostały bowiem dwa wolne miejsc...