Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awans na Intel Challenge Katowice 2019 zapewniła sobie na drodze eliminacji. Już teraz występu w stolicy Górnego Śląska mogą być reprezentantki Beşiktaş Esports, które niedawno zakontraktowały nową zawodniczkę.

Dwie reprezentantki tureckiej formacji, Zainab "zAAz" Turkie i Julia "juliano" Kiran, w latach 2015-2017 trzykrotnie triumfowały w zawodach z serii Intel Challenge, ale ostatnimi czasy nie szło im już tak dobrze. Efektem tego były m.in. kolejne zmiany personalne, a najświeższa z nich miała miejsce w tym miesiącu, gdy Meyssa "Missa" Bellouati zastąpiła Kseniyę "vilgę" Klyuenkovą. I bez wątpienia Francuzka może być ze swojego debiutu zadowolona, bo wraz z koleżankami udało im się przebrnąć przez pierwsze eliminacje bez porażki oraz bez ani jednej straconej mapy. A wyższość Beşiktaş musiały uznać m.in. Orgless oraz Lazarus, w którym występuje dobrze znana zAAz i spółce Anna "Ant1ka" Ananikova.

Na ten moment lista uczestników Intel Challenge Katowice 2019 prezentuje się następująco:

Beşiktaş Esports Dignitas

Kolejne eliminacje startują już 28 stycznia, zaś zapisać się na nie można pod tym adresem. Samo Intel Challenge Katowice 2019 odbędzie się natomiast między 28 lutego a 2 marca. Łącznie do wygrania będzie 50 tysięcy dolarów, o które na pewno powalczy obrońca tytułu, czyli Dignitas z Ameryki Północnej.