fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Winstrike ogrywa ViCi i zapewnia sobie miejsce na IEM Katowice 2019!

Region CIS będzie mieć kolejnego reprezentanta podczas nadchodzącego Majora! Winstrike Team okazał się bowiem lepszy od ViCi Gaming w finale górnej drabinki zawodów Play-in, dzięki czemu wywalczył przedostatni wolny slot na Intel Extreme Masters Katowice 2019.

ViCi Gaming 14 : 16 Winstrike Team

(Minor Play-in – finał UB)
14 7 Overpass 8 16
6 8

Po bardzo dobrym spotkaniu z Envy gracze Winstrike Teamu mieli zapewne nadzieję, że podobnie uda im się zdominować na Overpassie swojego rywala. ViCi jednak zaprezentowało się o wiele lepiej od piątki zza oceanu i mimo przegranej pistoletówki błyskawicznie przejęło inicjatywę. Azjaci na wiele minut odparli WT i w pewnym momencie prowadzili już 6:1. W ósmej rundzie jednak podopieczni Dmitriya „iksou” Mikhaylichenki wreszcie się przebudzili i przystąpili do kontrofensywy, dzięki której udało im się odrobić wszystkie powstałe wcześniej straty. Co więcej, rosyjsko-litewski skład jeszcze przed przerwą zyskał skromną, jednopunktową przewagę.

Było to jednak bardzo mało, co dobitnie zobrazowały kolejne rundy. Bo chociaż Winstrike zaczęło drugą połowę od drugiej zgarniętej pistoletówki, to bardzo szybko ustąpiło miejsca rywalom, a tych nie trzeba było prosić dwa razy. ViCi skrzętnie wykorzystała kryzys w szeregach oponentów i powróciło na zwycięską ścieżkę, po dwudziestej potyczce wyrównując stan pojedynku. I tak ten stan zawieszenia trwał jeszcze przez jakiś czas, w którym obie drużyny wzajemnie wymieniały się uprzejmościami, ale żadna z nich nie potrafiła w bardziej zdecydowany sposób przycisnąć przeciwnika. Dopiero pod koniec na czoło wysunęli się zawodnicy iksou, którzy dzięki niezdecydowaniu Azjatów wreszcie wyszli na większe prowadzenie i mimo problemów utrzymali je aż do ostatniej rundy, wygrywając finalnie 16:14.

Już za chwilę kolejny mecz, w którym North zmierzy się z Teamem Envy. To oraz kolejne spotkania oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Minor Championship Play-in Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Beşiktaş z awansem na Intel Challenge Katowice 2019

Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awans na Intel Challenge Katowice 2019 zapewniła sobie na drodze eliminacji. Już teraz występu w stolicy Górnego Śl...