W pojedynku o ostatnie miejsce na Intel Extreme Masters 2019 Katowice zmierzyły się ViCi Gaming oraz North. Formacja rodem z Azji po raz drugi dziś pokonała swoich duńskich przeciwników, a tym samym wywalczyła przepustkę na Majora.

ViCi Gaming 2 : 0 North

(Minor Play-in – finał LB)
16 9 Dust2 6 12
7 6
(7) 22 4 Inferno 11 20 (5)
11 4
Mirage

Dust2 rozpoczął się zgodnie z planem Duńczyków, którzy zgarnęli rundę pistoletową. North wysunęło się na trzypunktowe prowadzenie, którego jednak nie utrzymało zbyt długo, gdyż Liang "advent" Zhuo i spółka szybko odrobili poniesione straty. Do końca pierwszej połowy trzecia drużyna azjatyckiego Minora wykazywała się nieco lepszą skutecznością aniżeli rywale, dzięki czemu przystępowała do strony atakującej z dorobkiem dziewięciu rund. Po zmianie stron North ponownie triumfowało w pistoletówce i rozpoczęło pościg za wynikiem. Wkrótce jedenasta ekipa światowego rankingu doprowadziła do wyrównania, by po chwili mieć już dwa oczka przewagi. ViCi bynajmniej nie zamierzało odpuszczać i rozpoczęło koncert udanych natarć. Ostatecznie VG zwyciężyło 16:12.

Na Inferno lepiej wystartowali zawodnicy z Azji. Po trzech kolejnych przegranych rundach podopieczni  Alexandera "ave" Holdta wreszcie znaleźli pomysł na zatrzymanie ataków ViCi. Po zdobyciu premierowego punktu North zyskało więcej pewności siebie, co zaowocowało przejęciem inicjatywy na mapie. Skandynawska piątka dopisała na swoje konto aż dziewięć oczek z rzędu, a następnie oddała jeden punkt rywalom. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do North, które ustaliło jej wynik na 11:4. Kapitalna, okraszona pięcioma zabójstwami postawa Wing Heia "Freemana" Cheunga w drugiej rundzie pistoletowej przywróciła jego zespołowi nadzieję na powrót do spotkania. Wypracowana wcześniej przez graczy z północnej Europy przewaga topniała z każdą upływającą minutą. Rozpędzone ViCi wyrównało stan rywalizacji na 12:12, jednak wtedy do gry wróciło North. Duńczycy zdobyli punkt mapowy, lecz nie wykorzystali żadnej z dwóch szans na domknięcie starcia w regulaminowym czasie. I zostali za to surowo ukarani w dogrywce, gdzie VG wykazało się większą determinacją. Koniec końców skład z trzema Chińczykami na pokładzie odniósł triumf 22:20.

Intel Extreme Masters Katowice 2019 wystartuje już 13 lutego, a zakończy się 3 marca. W puli nagród tych zawodów znajduje się standardowa dla turniejów rangi Major kwota miliona dolarów. Po więcej informacji na temat imprezy w Polsce zapraszamy do naszej relacji tekstowej.