W poprzednim tygodniu w gronie rozczarowań znalazł się Tim "Nemesis" Lipovsek, jednakże zastanawiałem się wtedy także nad polskim dżunglerem – Mateuszem "Kikisem" Szkudlarkiem. Jako, że ten pierwszy w tej kolejce zaprezentował się całkiem nieźle, to reprezentant Rogue musiał zająć jego pozycję. Bardzo miłą niespodziankę sprawił natomiast Schalke Felix "Abbedagge" Braun, który tak jak cała drużyna pokazał naprawdę przyzwoitą Ligę Legend.

Zaskoczenie tygodnia

Felix "Abbedagge" Braun

Tak jak wcześniej wspomniałem, na pierwszym miejscu wśród zaskoczeń znalazł się midlaner Schalke, czyli Abbedagge. Przed rozpoczęciem sezonu nie osiągał on takich sukcesów jak Tim "Nemesis" Lipovsek, a do tej pory prezentuje się znacznie lepiej od Słoweńca. Wydaje się, że brak ogromnej odpowiedzialności i presji ze strony fanów tylko pomógł młodemu Niemcowi we wskoczeniu na najwyższy europejski poziom, na którym niewątpliwie się teraz znajduje.

Wraz z Schalke w tym tygodniu Abbedagge wygrał obydwa swoje spotkania. Midlaner w meczu z SK grał dosyć defensywną Lissandrą, jednak nie przeszkodziło mu to w zdobyciu czterech zabójstw. Wspaniała flanka podczas walki przy Nashorze także przyczyniła się do zwycięstwa drużyny. W potyczce z Fnatic gracz na linii także nie zawiódł, a jego występ można uznać za solidny.

Rozczarowanie tygodnia

Mateusz "Kikis" Szkudlarek

Mimo tego, że skład Polaka przed sezonem nie prezentował się najlepiej, to mogliśmy mieć nadzieję, że podobnie jak w przypadku Vitality Kikis pociągnie swoją drużynę do zwycięstwa. Tymczasem okazuje się, że zarówno były reprezentant Pszczółek, jak i całe Rogue nie jest w stanie zrobić nic przeciwko innym drużynom. Prawda jest taka, że cała drużyna gra słabo, ale to właśnie wobec Polaka oczekiwania były największe. Przez ostatnie cztery mecze 22-latek jest średnio prawie 600 sztuk złota do tyłu względem przeciwnego dżunglera w 15. minucie spotkania. Wynik Kikisa wydaje się być tym bardziej tragiczny biorąc pod fakt, iż jego najlepsze KDA w pojedynczym meczu w tym sezonie wyniosło 1,8.


Największe zaskoczenia i rozczarowania będą pojawiały się po każdej kolejce LEC w poniedziałki. Najważniejsze informacje na temat LEC 2019 Spring znajdziecie tutaj:

Wszystkie wykorzystane w artykule zdjęcia należą do Riot Games.