STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

ngiN opuszcza skład ex-Space Soldiers

Ostatnie tygodnie to dla byłych zawodników Space Soldiers okres niezbyt udany. Turecka piątka w krótkim odstępie czasu straciła swoją największą gwiazdę, Ismailcana „XANTARESA” Dörtkardeşa, a potem nie poradziła sobie podczas niedawnego europejskiego Minora. Na tym jednak nie koniec problemów.

Dziś o swoim pożegnaniu z rodzimą drużyną poinformował Engin „ngiN” Kor, który członkiem ekipy był od stycznia 2016 roku. W tym czasie zdołał wraz z nią wystąpić m.in. na ELEAGUE Major Boston 2018. Największym sukcesem w karierze 25-latka pozostają jednak ubiegłoroczne wicemistrzostwo World Electronic Sports Games 2017 oraz triumf w DreamHack Open Austin 2018. Co ciekawe, Kor mógłby mieć na koncie grę również na FACEIT Major London 2018, ale z wyjazdu na Wyspy Brytyjskie wyeliminowały go kłopoty natury wizowej.

Nie będę już dłużej grać z ex-Space Soldiers – poinformował turecki zawodnik za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Z związku z problemami, które mieliśmy w 2018 roku, moja motywacja nieco spadła ale udowodnię jeszcze moją wartość. Powstanę i będę walczyć znowu. Moim braciom życzę wszystkiego najlepszego, na zawsze pozostaną oni w moim sercu – dodał.

Serwis HLTV twierdzi jednak, że gracze znad Bosforu mają także powód do zadowolenia. Mimo niepowodzenia na Minorze w zespole pozostać ma bowiem Yaman „yam” Ergenekon, który pierwotnie został dokooptowany do składu tylko na czas katowickich zmagań. W stolicy Górnego Śląska spisał on się jednak bardzo dobrze i już jakiś czas temu informował, że zamierza on pograć na Starym Kontynencie nieco dłużej.

W tej sytuacji skład ex-Space Soldiers prezentuje się następująco:

  • Ahmet „paz” Karahoca
  • Engin „MAJ3R” Küpeli
  • Buğra „Calyx” Arkın
  • Yaman „yam” Ergenekon
  • Turkey Canpolat „hardstyle” Yıldıran – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Astralis zaproszone na BLAST w São Paulo

Turnieje z serii BLAST Pro Series możemy uznać już za stały element naszej counter-strike'owej rzeczywistości. Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się...