STS
fot. Team Kinguin

Złe dobrego początki, czyli Kinguin eliminuje Gambit z WePlay! Lock and Load

Team Kinguin wciąż liczy się w grze o triumf w WePlay! Lock and Load. Mimo słabego występu na pierwszej mapie polska drużyna pokonała Gambit Esports i potrzebuje już tylko jednej wygranej do awansu do play-offów.

Team Kinguin 2 : 1 Gambit Esports

(WePlay! Lock and Load – grupa B)
9 7 Dust2 8 16
2 8
16 11 Mirage 4 12
5 8
16 13 Train 2  2
3 0

Pierwsza pistoletówka Dusta2 i kolejna runda padły łupem Polaków, którzy nie byli jednak w stanie wypracować sobie większej zaliczki punktowej. Gambit od razu pokazało, iż dziś tanio swojej skóry nie sprzeda i przez długi czas obserwowaliśmy zaciętą wymianę ciosów. Sytuacja zmieniła się dopiero po przerwie, kiedy to formacja z regionu CIS przejęła inicjatywę. Dzięki zainkasowaniu aż pięciu oczek z rzędu Rustem „mou” Telepov i spółka wysunęli się na wyraźne prowadzenie, a po dwukrotnym zresetowaniu bonusu ekonomicznego Kinguin dokończyli dzieła zniszczenia.

Nieudana końcówka pierwszej mapy nie zniechęciła podopiecznych Mariusza „Loorda” Cybulskiego, którzy zdominowali wręcz początkowe starcia na Mirage’u. Przewaga Polaków szybko urosła do niebotycznych rozmiarów i choć Gambit nieco zniwelowało straty, to przed zmianą stron Pingwiny i tak miały spore powody do zadowolenia. Po zgarnięciu drugiej pistoletówki rodzima piątka znalazła się blisko wygranej, lecz pozwoliła sobie na pewne rozprężenie. Długo wydawało się, iż skład Wiktora „TaZa” Wojtasa już za moment odzyska wigor, lecz czas płynął i płynął, a prowadzenie naszych rodaków wciąż topniało. Dopiero desperacki force buy pozwolił TK przełamać złą passę i wkrótce doprowadzić do remisu w całym meczu.

Batalia na Trainie od początku kontrolowana była przez Kinguin, które po przegraniu pistoletówki natychmiast wzięło się do roboty i zaprezentowało niezwykle zgraną defensywę. Polacy raz za razem zatrzymywali natarcia bezradnych rywali i szybko stało się jasne, iż to spotkanie emocji już nam nie dostarczy. Do końca pierwszej części meczu nadwiślański zespół stracił jeszcze tylko jeden punkt, a po przerwie bez żadnych problemów dopełnił formalności.

Już o 19:00 w kolejnym pojedynku w ramach WePlay! Lock and Load FURIA eSports podejmie Heroic. Polskojęzyczna transmisja turnieju dostępna jest na oficjalnym kanale KXNStudio na Twitchu.. Po więcej informacji na temat wydarzenia zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Team Kinguin odchodzi do lamusa – oto narodziny Black Devils!

Już od dwóch tygodni wiemy, że era Teamu Kinguin dobiega końca. Rodzima organizacja znika z esportowej mapy, by ustąpić miejsca nowemu projektowi, za...