fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Spore zmiany w szeregach mousesports

Klęska mousesports podczas europejskiego Minora przed Intel Extreme Masters Katowice 2019 wyczerpała cierpliwość niemieckiej organizacji, która zdecydowała się na sporą przebudowę swojej dywizji CS:GO. Od wyjściowego składu zespołu dziś odsunięci zostali bowiem Chris „chrisJ” de Jong, Martin „STYKO” Styk oraz pełniący dotąd rolę szkoleniowca Sergey „lmbt” Bezhanov.

chrisJ występował w mousesports z przerwami od końca 2013 roku, podczas gdy STYKO barwy Myszy po raz pierwszy przybrał latem 2017 roku. Obaj zawodnicy w przeszłości lądowali już na ławce rezerwowych drużyny, a Słowak w pewnym momencie wypożyczony został nawet do Cloud9. lmbt z kolei prowadził europejską piątkę od września 2016 roku, a pod jego opieką mousesports odniosło łącznie cztery triumfy na międzynarodowej arenie.

Włodarze mouz za przyczynę roszad podają chęć zagwarantowania swojej drużynie świeżego startu po nieudanej kampanii kwalifikacyjnej do katowickiego Majora. Dodatkowo mousesports już od jakiegoś czasu miało być targane pewnymi problemami, a słaby występ w stolicy Górnego Śląska stał się ostatnim impulsem prowadzącym do rewolucji.

Zmiany w swoim zespole krótko skomentował Miikka „suNny” Kemppi, który zapewnił, iż doszło do nich w pokojowej atmosferze. – Rozstanie po półtora roku i dziewiętnastu turniejach offline nie jest łatwe, jednak czasami kilka kroków w tył może stać się wieloma krokami w przód. Nie czujemy do siebie żadnej urazy czy wrogości, ale po prostu wpadliśmy w sytuację bez wyjścia i coś musiało się zmienić. Dla nas wszystkich był to najbardziej udany okres i liczę, że to zmieni nasze kariery na lepsze. Dziękuję wam za wszystko. Nie mogę się doczekać nowego i świeżego rozdziału, w którym znów będziemy mogli być stałym kandydatem do tytułów – przyznał Fin.

Skład mousesports obecnie prezentuje się następująco:

  • Tomáš „oskar” Šťastný
  • Robin „ropz” Kool
  • Miikka „suNny” Kemppi
  • Chris „chrisJ” de Jong – nieaktywny
  • Martin „STYKO” Styk – nieaktywny
  • Sergey „lmbt” Bezhanov – trener, nieaktywny
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

North traci szkoleniowca – zaważyły sprawy rodzinne

Po blisko dwóch latach Alexander "ave" Holdt żegna się z North. Duńczyk, który na przestrzeni ostatnich lat pełnił zarówno rolę analityka, jak i szkol...