Podsumowania występów Virtus.pro autorstwa Jakuba "kubena" Gurczyńskiego stały się już permanentnym elementem niemal każdego wieczoru. Tym razem trener najbardziej rozpoznawalnej polskiej formacji za pośrednictwem Facebooka podsumował niepowodzenie swoich podopiecznych w kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Sydney oraz przedstawił plan jego drużyny na kilkanaście najbliższych dni.

Polski szkoleniowiec poza kilkoma męskimi słowami, które zawarł w swoim komentarzu, do ostatnich wydarzeń podszedł z dość chłodną głową. Choć styl, w jakim jego zespół pożegnał się z nadziejami na występ w Australijskich pozostawiał wiele do życzenia, to 30-latek był w stanie zrozumieć okoliczności, którego do tego doprowadziły. – Nie ukrywajmy. Przebrnięcie przez eliminacje to istna katorga, bo granie BO1 to totalny random, ale nie dostrzega się tego, kiedy jest się w czołówce i ma zagwarantowany udział w turnieju lanowym. Tak tez było ze mną przed kilka poprzednich lat. Ten cały proces eliminacyjny musi zostać zmieniony. Nie uda się tego zrobić z miejsca, ale powoli zmierza to w dobrym kierunku – zauważył trener.

Gurczyński tłumaczy także, że o swoim pogromcy – expert eSports on i jego ekipa nie wiedzieli zbyt dużo, a niektóre zagrywki niemieckiej formacji mocno odbiegały od standardów na czołowym europejskim poziomie. – Był to specyficzny mecz, bo nieczęsto spotyka się team, który gra 6 czy 7 razy tę samą taktykę w ciągu meczu. Zakładasz, że w końcu coś zmienią, a tu pyk, co rusz splicik 3-2 na B. Naszym głównym błędem w obronie był brak reakcji na ich zachowania pod B oraz zbyt defensywna gra na środku. Do tego doszło po raz kolejny przegrane anty-eco w rundzie nr 2, trzy nieudane retake’i B, jeden nieudany na A w sytuacji 3/3 z pełnymi plecakami granatów. Ekonomia nie była po naszej stronie – podsumował.

Niegdysiejszy zawodnik między innymi ECS Gaming opowiedział także o planie zespołu na zbliżające się tygodnie. – Musimy popracować nad naszym map poolem. Będzie ku temu okazja, bo od soboty zaczynamy tygodniowy bootcamp, podczas którego zagramy 6 oficjalnych meczów w MDL-u – zapowiedział Polak. Pierwsze ze wspomnianych spotkań zaplanowane jest na wtorek 12 lutego, a przeciwnikiem naszej rodzimej piątki będzie ALTERNATE aTTaX.